Czy możecie pomóc w ubraniu naszego okna w salonie? Niestety okno wymienione przez poprzednich właścicieli ze starego drewnianego na plastik, prawdpodobnie ze względu na oszczędność otwieralna jest tylko ta mała część, reszta nie do ruszenia, mycie tej części na zewnątrz to też jakiś koszmarek.

Ze względu na widok nie chcę zasłaniać całego okna, na upalne słoneczne dni jest roleta. Chodzi mi o coś co będzie ozdabiało okno mniej więcej jak ta kurtyna świetlna, bo jak ją zdejmę niebawem to okno znów będzie do połowy w górę takie puste... Zasłonka, czy też firanka może bardziej, ma mieć jedynie charakter czysto ozdobny

Problem jest z zamontowaniem karnisza, nad samym oknem nie ma miejsca, na ramie okna na górze - obie części mają różną wysokość. Myślałam o cienkim karniszu mocowanym do góry tej wnęki, tak żeby część uchylna się otwierała, bo latem ją otwieramy często, ale nie wiem czy coś takiego w ogóle się robi? wtedy karnisz byłby zamontowany jakby w dół, nie tak jak normalnie się go mocuje.