Tak jak pisałam, zaczynam nowy dziennik. W planach będzie to dziennik budowy domu według projektu pracownik "Domek" Domek Prosty:
http://www.domek.net.pl/domek/index/18

Jednak jako, że będzie odbicie lustrzane, więc wnętrze prezentuje się tak:




  1. Przedsionek:2,3 m2
  2. Hall:6,9 m2
  3. Kuchnia+spiżarka:13,9 m2
  4. Pokój dzienny:23 m2
  5. Pokój:10,5 m2
  6. Łazienka:2,4 m2
  7. Pom.techn./pralnia:6,8 m2
  8. Garaż:21,6 m2






  1. Hall:4,1 m2
  2. Pokój:12,3 m2
  3. Pokój:12 m2
  4. Pokój:7,1 m2
  5. Łazienka:7,1 m2
  6. Komunikacja-schody:5,3 m2
  7. Garderoba:2,6 m2


Z minusów: dom będzie stał tak, że wejście będzie z boku (czyli wjazd jest prosto na garaż). Co daje taki plus, że duże okno salonu i dwóch sypialni na górze będzie na południe. W związku z tym nie mam okna z widokiem na bramę, a to się przydaje. Trudno
Zmiany:
Nad garażem będzie dodatkowy pokój, a raczej strycho-garderoba, bo tego brakuje. Dach trochę wydłużony nad balkonem a sam balkon powiększony na całą szerokość. Tak bym chciała. Zobaczymy jak wyjdzie. Mała sypialenka na górze będzie służyła za gabinecik. I to z grubsza tyle. A, i z tego co wiem, to w nowej wersji projektu kominek jest chyba na ścianie salon-kuchnia a nie salon-schody. Ale to mi nawet pasuje. Reszta mi się podoba.
Dlaczego Prosty a nie Ciepły? Bo weszliśmy na balkon u budujących się sąsiadów i dech nam zaparło.... Widok z tej strony jest piękny z góry. Nagle zapragnęliśmy posiadać balkon na południe... A żeby się nie bić z moim Młodszym Synem o balkon - potrzebne były dwie sypialnie bliźniacze z dostępem do w/w balkonu. No i są.
To tak technicznie na początek.
Z innych spraw technicznych. Chyba zrobię jednak oddzielne komentarze, bo sama lubię czytać dzienniki bez przerw. Ale nie wiem czy dam radę, bo zasypiam.... To był mój najbardziej męczący urlop w życiu. A jeszcze parę dni zostało....
(Acha - Peter to Bębniarz Uznaliśmy, że tak będzie bardziej osobiście. Bo Peter to Peter...