dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1709

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Dlatego nadal odwlekam decyzję. Rynek ciągle się rozwija i być może niedługo pojawi ze strony Google'a, Apple'a lub innego producenta, który robi NOWOCZESNE systemy i wykorzystuje nowe technologie.
    Tylko, że to nam nie grozi.
    Czy LCN potrafi pobrac dane z internetu a następnie je przetworzyć (np. sprawdzić prognozę opadów na najbliższy tydzień)? Nie! Dlaczego?
    Nie pobiera, bo nie ma takiej potrzeby.
    Bo w środku siedzi ośmiobitowy mikrokontroler z lat dziewięcdziesiątych.
    A powinny siedzieć 2x i7 z 8 GB ramu.
    Jeśli komuś to wystarcza, ok. Ja, tak jak napisałem, nie wydam tyle pieniędzy na system, który potrafi wyłączyc żarówkę.
    To co można jeszcze z tą żarówką zrobić?
    DOS? Mamy rok 2011. DOSa nie widziałem od 10 lat
    Widziałem soft pod windowsa. Jest zwyczajnie słabiutki.
    Jasne brakuje interface z iPhone'a, animowanych ikonek i obsługi dotykowego ekranu.
    ps. Jeśli producent LCN'a ma stronę www żywcem wziętą z 1995r (http://lcn.de/) i która w tych czasach budzi jedynie zażenowanie, to strach pomyśleć, jaka to technologia siedzi w produkowanych przez nich urządzeniach
    A co ma piernik do wiatraka? Musisz mieć odbajerzoną super wypasioną stronę, aby przyciągnąć klientów? Musi robić porządne rzeczy, skoro przy tak badziewnej stronie nadal funkcjonuje i jak widać całkiem nieźle.
    Fajnie. Jak będę budował wieżowiec pod wynajem, to wyposażę go w LCN. Póki co buduję domek jednorodzinny i LCN na pewno nie zostanie tam zainstalowany.
    Problem w tym, że w instalacjach w budynkach komercyjnych chodzi o coś zupełnie innego, niż w domkach jednorodzinnych. Inne są potrzeby i inne oczekiwania użytkowników. To tak, jakby jeździć do pracy ciężarówką, bo duża, bezpieczna i robi miliony kilometrów bez remontu. A jaki wielki bagażnik!
    Cierpisz na jakąś manię wielkości. Ale skoro chcesz, to masz tu coś co ci się spodoba.


    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 06-11-2011 o 21:58
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony