dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3794

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Na koniec dnia moje opinie

    1/Spalanie górne zasypywane na rozpaloną warstwę- żadnych zalet.
    2/Spalanie górne rozpalane od góry z KPW - dobre dopalanie. Wadą jest okresowy spadek temp. co przy dzisiejszych mrozach po prostu jest nie do przyjęcia.
    3/Spalanie górne rozpalane od góry (rura/KPW + deflektor) brak dołka, ale przy dzisiejszych mrozach 3 razy w ciągu dnia
    4/Palenie dołem.

    Ja palę dołem bez powietrza wtórnego. Mam mały palnik (niski i wąski). Na te niskie temperatury kocioł pracuje na dużych obrotach. Trzymam ok. 60 stopni. Dorzucam, bez gaszenia kotła. Po ok. 1 godzinie palenia (od zera 1 godzina, od dorzutu 0,5 godziny) palnik jest mocno rozgrzany (szamotki są czerwone/białe) spala się absolutnie bezdymnie.

    Musi być do tego dobry węgiel.

    Dzisiaj kupiłem 2 warki różnych. Narzekałem na to co mam, bo niby mocny dym, koksujący węgiel, wieszał się w kotle.Fakt, potrafił się wieszać, kiedy z jednej strony miałem zabudowaną komorę (stała się węższa). Wieszał się również bez szamotek (tak paliłem ostatnie 3 dni), ale spadała temp. i to w nocy spadało i było OK.

    Wczoraj w nocy wrzuciłem węgiel w cenie 790 zł/t. Była 23.00 . Obudziłem o się o 7.00 i na kotle 30 stopni.
    Węgiel, który miał się spalać do proszku tak się spalał tylko proszku było w takiej ilości,że to co na ruszcie w nim tonęło.

    Wrzuciłem drugi worek rano. Tani, bo ma się krótko palić (takie info od sprzedawcy). Koszt tony to tylko 620. Wierzcie mi- wyglądał ładnie. Wyglądał na twardy, świecący i spaliło mi się 25 kg w ....3 godziny !

    A narzekam na węgiel, który wypala się do kilku koksików i pali się 25 kg/10 godzin w tych mrozach. Kosztował mnie 800 zł.

    Palenie tym węglem od góry to dobra sprawa, ale... 3 razy rozpalanie w mrozach to nieporozumienie.
    Palenie w domowym kotle z dużą intensywnością (dołem) u mnie na prawdę nie potrzebuje powietrza wtórnego a z tego co czytam to nawet trzeciego.

    Spróbujcie.


    Dobrze wyregulowana powierzchnia paleniska w stosunku do przekroju palnika to odpowiednie współczynniki nadmiaru powietrza- prawda nilsan ?.

    Wystarczy tylko dolne- tylko trzeba to wyregulować. Mogę się spierać, ale po co ? Pali się bez dymu. Wygodnie. Musi być tylko większa moc.

    Na cieplejsze dni- góra +deflektor. Powietrze jednak tylko od dołu. Ale to u mnie. Moja KPW nie działa jak należy.


    DOBRY WUNGIEL !
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 03-02-2012 o 20:57
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony