Cytat Napisał Atlanta Zobacz post
Przepraszam bardzo, rozumiem jestem niedoświadczonym bocianem ale czy mogę nieśmiało zaproponować ZAKOŃCZENIE TEMATU WENTYLACJI? Ok poznaliśmy dobre i złe strony, każdy się zastanowi i poczyta o tym, ewentualnie zapyta w wątku do tego przeznaczonym. Ile można
jestem tego samego zdania - w ostatnim poście to samo zaproponowałem ...

Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
Racja

Powiedz mi dlaczego masz bio kominek? ze względu na WM? czy przy tej WM mozna miec otwarte okna? Nie na chwilę, tylko np cały dzień w lecie? Nie dam rady przebrnac znowu przez cały watek o rekuperacji Mam alarmy do przerobienia, piece i piankę w tym tygodniu
1. dlaczego bio kominek ? żona bardzo lubi żywy ogień, w salonie nie chciałem robić kotłowni a przede wszystkim ograniczenie otworów w domu czyli rezygnacja z jakichkolwiek kominów - również tych grzewczych , pozostaje jedynie otwór do WM czerpnia i wyrzut
2. otwarte okna to też rodzaj wentylacji - wyłączam WM i otwieram okna
3. nie mam kominów - nie mam pieca - czyli 1 temat mniej do przeanalizowania
4. piana PUR - temat podobny do tego jak WM i WG - wielu zwolenników i wielu przeciwników , na dzień dzisiejszy jak dla mnie zbyt wiele niewiadomych lub niepewnych w kontekscie tego jak to będzie wyglądało po 10-20-30 latach - koszt wiezby dachowej i całego dachu jest zbyt duży by ryzykować - piana na więźbie z dużym prawdopodobieństwem powoduje że ona nie oddycha , + jest idelna jednorodna warstwa ocieplenia , ale powiem tak - nie słyszałem o domy pasywnym który miałby dach z pianą - wszystkie miały wełnę - więc i ja ociepliłem dach 40 cm warstwą wełny (20+20)