Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
Materiały dzielą się na borysowskiego i całą resztę. Jak kupisz borysowskiego (niebieskie rury), będziesz na borysowskiego skazana, bo osprzęt innych producentów nie pasuje (są niby przejściówki, ale to i dodatkowy koszt i kłopot), cała reszta jest natomiast ze sobą kompatybilna, ma tą samą średnicę, więc można brać, co tańsze w przypadku rur, ładniejsze w przypadku gniazdek i lepsze (również cenowo) w przypadku jednostek centralnych. Co konkretnie - poczytaj ten dział FM, dużo tu o tym.

J.
No właśnie ja się przymierzam do zamontowania odkurzacza u siebie. niebieskie rury borysowskiego z tego co piszą i oglądałem są grubsze od rur białych.niby są troszkę droższe, ale jest taka promocja, że jak się kupi razem poierwszy i drugi etap to dają rury gratis. tłumaczą to tym, że rurę niebieską ze względu właśnie na tą średnicę można zalewać betonem, a białej nie.zwróciłem też uwagę na ceny gniazd- mają takie zwykłe kwadratowe co kosztują około 30 chyba zł sztuka, ale też i mają droższe gniazda z kolorowymi ramkami. no ale na razie mam ten komfort, że mam kasę w kieszeni i sobie szukam....