Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
Nawet do 100m nie jest pracą geologiczną - w przypadku kolektorów pionowych.

Ale nawet 5m będzie pracą geologiczną jeśli służy np. poszukiwaniu (rozpoznawaniu złoża) węgla brunatnego.

Sam odwiert dla celów poboru wody nie jest wyrobiskiem, ani wykonanie nie jest robotą górniczą, bo nie jest objęty PGiG. (Art.6.1.12) - w rozumieniu ustawy PGiG, ale dla potrzeb PB jest to tak, czy siak wyrobisko górnicze i nie podlega jego przepisom.

Ps. Tu chodzi o całość zagadnienia. PGiG nie wchodzi w kompetencje PB i na odwrót.

Jedynym aktem prawnym dotyczącym wykonania ujęć wody (urządzenie wodne) jest PW.

Natomiast PB reguluje tylko to co jest nad ziemią - czyli konkretnie dla tego przypadku, "instytucja" zawiadomienia i finito.

Ps.2. Jeszcze prościej. "Obudowany" odwiert jest wyrobiskiem górniczym, ale wykonany dla celów poboru wody nie podlega rygorom PGiG (bo woda "pitna" to nie kopalina).
Może go wykonać Pan Kazik, bo nie są potrzebne wymagania co do uprawnień wiertacza.
Miałam już nic nie pisać, ale jeszcze muszę zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Nie będę już wracać do tych wyrobisk, bo mam tutaj inne zdanie. Tylko mam jeszcze pytanie skąd pomysł, że instalacja kolektorów pionowych do 100 m nie jest PRACĄ geologiczną, skoro już odwierty na wykorzystanie ciepła Ziemi, głębsze niż 30 m, są ROBOTĄ geologiczną i podlegają zgłoszeniu z Pgig??