Witajcie kochani, w tym dziele jestem nowa, dom już mamy prawie ukończony i przeprowadzka za rok Natomiast osobny problem stanowi ogród, do dyspozycji mamy 17 arów. Płot już postawiliśmy i wzdłuż niego wsadziliśmy 30-40 cm świerki pospolite zostawiając około 0,4m wolną przestrzeń pasu pomiędzy płotem i świerkami, tam zaplanowaliśmy sobie wsadzić tuje. Całość ma stanowić formę eleganckiego opłotowania i przede wszystkim barierę przed wiatrem ( który jest tam codziennością ) oraz ochronę przed kurzem i piaskiem z pobliskich pól.
Problem polega jednak na doborze tuji, mi osobiście podoba się tuja szmaragdowa, nawet znalazłam już odpowiednie sadzonki 15 cm, ale widzieliśmy także tuje golden szmaragd która jest jeszcze śliczniejsza, nie chce brabandu bo wydaje mi się za ciemny. Ostatnio znajomy zwrócił mi uwagę iż powinnam uważać wybierając sadzonki ponieważ na żywopłot nie powinnam wybierać tzw stożkowych tuji tylko owalne i podobno stożkowe mają krótszą żywotność i częściej zapadają na choroby, kolejną rzeczą jest agrowłóknina którą tez musimy dostosować do rodzaju tuji. Co wy na to pomóżcie!!! Ponieważ za kilka tygodni musimy przystępować do działań.
Pozdrawiamy serdecznie