Witam Wszystkich.
Jest to mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość . Mój problem polega na tym. W nowo wybudowanym domu mam zamontowany piec valiana ecoTEC VCW instalator stwierdził że należy dołożyć pompe obiegowa i tak zrobił. Powierzchnia ogrzewanych podłóg to ok. 70m2 pozostałe pomieszczenia posiadaja grzejniki łącznie 7szt. łaczna powierzchnia wszystkich pomieszczeń wynosi 140m2.
Fachowiec odpowiedzialny za uruchomienie pieca powiedział ze ta pompa jest zbyteczna bo piec ma już w sobie pompę która powinna dać sobie rade. Piec został urochomiony razemz dodatkową pompą ostawioną na najmniejsze obroty (1) . Piec został wstępnie ustawiony na temp. 35 stopni , czujnik - regulator wew. został ustawiony na temp 17 stopni. Po 2 tygodniach użytkowania stwierdziłem ze temperatura w wewnątrz domu wynosi 20 stopni a i piec ewidentnie podgrzewa cały czas wode w C.O. mimo ze czujnik wew. jest ustawiony na 17 stopni. Zadzwoniłe do Pana który uruchamiał piec i kazał mi odłączyć dodatkowa pompe. Po kilkugodzinnej obserwacji stwierdziłem że piec już się nie załacza. Moje pytanie do fachowców czy taka pompa naprawdę jest koniecznie potrzebna do tego modelu pieca
Pozdrawiam