Witam,
Ponieważ mam problemy z ustawieniem współpracy miedzy moim kociołkiem MCR 3 i regulatorem pokojowym iSense, postanowiłem założyć nowy temat, szukałem na forum, ale niestety nie znalazłem odpowiednich informacji.
Instalację CO posiadam bardzo prostą : Kocioł dwufunkcyjny, czujnik temp. zewnętrznej, czujnik pokojowy isense, wszystko z grzejnikami, a w łazience podłogówka z RTLem
Problem to ustawienie i wybór strategii sterowania, jest ich sześć, a opis tych strategii jest kompletnie nie jasny:
5.1.1. Cz.pok.: (Sterowanie modulacją) Sterowanie w pomieszczeniu
...tu chyba wszystko jasne i działa jak trzeba, jednak strategia nie wykorzystuje krzywej grzania.
5.1.2. Cz.ze.: Sterowanie jako funkcja temperatury
...Sterownik mierzy temperaturę na zewnątrz budynku za pomocą
czujnika temperatury na zewnątrz budynku. Sterownik posiada
zaprogramowaną krzywą ogrzewania. Na podstawie temperatury na
zewnątrz budynku określa się temperaturę przepływu przy użyciu
krzywej ogrzewania.Zmierzona temperatura wewnątrz pomieszczenia nie ma wpływu na
sterowanie kotłem. Żądaną temperaturę w pomieszczeniu osiąga się
wyłącznie dzięki odpowiednio zaprogramowanej krzywej ogrzewania
i odpowiednio zaprojektowanemu systemowi.

...dziwna strategia, ale jak ktoś lubi...
5.1.3. Cz.ze.+Cz.pok.: Funkcja kompensacji
pogodowej z wpływem na temperaturę w
pomieszczeniu

...Tu właśnie mam problem, strategia wydaje się najlepsza w mojej opinii, jednak piec zaczyna grzać nawet kiedy temperatura jest wyższa od zadanej w pomieszczeniu tzn:
Mam ustawioną temperaturę w pomieszczeniu na 20 stopni a temperatura dochodzi czasem nawet do 21,5 i często przy tej temp. piec zaczyna grzać, dziwne zachowanie, zaznaczam że mam wyłączoną funkcję korekcja komfortu, która podtrzymuje ciepłe grzejniki.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma taki problem lub wie jak temu zapobiec?
Oczywiście zapraszam również do wymiany doświadczeń,

Pozdrawiam