Cytat Napisał maboso Zobacz post
Nie polecam firmy ze względu na olewające potraktowanie Klienta i brak możliwości porozumienia się w sprawie rozwiązania problemów.
marysia
Wczoraj zostawiłem ten temat bez reakcji - zastanawiałem się czy warto się odzywać. Uznałem że skoro głusi są na moje prośby, to niech Producent martwi się sam.
Ale na ogół nie mogę się zgadzać na błędne interpretowanie takich przypadków przez Klientów.
Marysiu - pewnie Cię nie pocieszy, że w karcie gwarancyjnej był odpowiedni zapis że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.. prawda?
To jest powszechna praktyka rynkowa - zwykle warunki gwarancji nie obejmują takich pęknięć, bo na ogół przyczyna leży poza fabryką.
Nie mniej - zgadzam się w kwestii, że takie odpisanie bez oględzin wygląda olewczo. Fajnie by było, gdyby producent dokonał chociaż oględzin i wytłumaczył Ci w czym rzecz. Ale oczekujemy zachowania wysoko ponad standard.
Jednak Ty wcale nie jesteś w przegranej sytuacji. Okna zapewne sprzedawał i montował Ci ktoś inny niż fabryka - z jego strony też nie było zainteresowania sprawą? Ograniczyli się do odesłania Cię do gwaranta?

Pęknięcia mogą mieć różne przyczyny - nie musi to być od razu wina użytkownika. Czasem coś się dzieje przy montażu a efekt pojawia się później - m.in. z takich powodów Producenci zapisują wykluczenie odpowiedzialności. Nie dalej jak dwa miesiące temu Oliwkawawa w temacie szukam dobrych okien wałkowała podobny problem - i tam chyba rozwiązanie okazało się pozytywne.
Także - nie poddawaj się- pisz odwołanie.