Jako że niebawem czeka mnie zakup okien narazie zaczyma sie rozglądać po salonach za oknami ale natkneło mnie kilka pytań odnośnie montażu samch okien:

- okno tarasowe typu PSK 280x260cm - (suwanka ale bez uchyłu - rozszczelniana po całym obwodzie) - dołem dane 2 poszerzenia 2x100mm pod nimi jeszcze luz 2cm na pianę
> czy te poszerzenia muszą być ze sobą skręcone przy montażu okna ?
> jak mocuje się takie okna w dolnej części - jedna firma mówiła że używa wkrętów typu SPAX wiercac przez ramę okna a co przy tarasówce takich długich wkretów chyba nawet nie produkują ??? Czy wtedy należy użyć kotew do montażu okna (blach) - mocowanych do poszerzenia ?
Czy wystarczy jeżeli poszerzenia będa ze sobą skręcona i zapięte z oknem ? Czy do ramy okna też muszą byc przykręcone, dodatkowo będzie dany kątownik może 2 żeby usztywnić całość w poziomie ...
> Jedna z firm mówi też że pod okna z listwa podparapetową daje podkładki z tworzywa (bo się mieszczą) do podparcia okna, ale pod tarasówkę chce zastosować klapki drewniane bo podkładki niby są za wąskie do poszerzenia, może kupić samemu takie podkładki na allegro ???
http://allegro.pl/show_item.php?item=4522343295