dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie U Jaśków - Dziennik Budowy

    17.03.2014
    Zabytkowy zakup...
    Plan był , a jakże! ... kupujemy, burzymy, buduuuuujemy, żyjemy, ale hola hola! Przed wydaniem naszej uściubanej w skarpecie kapuchy (bez mała dekadę tam się kisiła) z racji braku w gminie planu zagospodarowania podreptałam ci ja z wnioskiem o warunki zabudowy... i się dowiedziałam, że w zabytku zamieszkałam ( a dokładniej chata którą wynajmowałam od lat kilku do gminnego rejestru zabytków się wpisała, sama chyba, bo się nikt przyznać nie chce)...rozpacz...takie plany, takie szkice, a jaka cudna stodoła!!! Ja tam do zabytków nic nie mam, ale to hodowla pieczarek, zapleśniałe po sam sufit, wiem bo trochę pomieszkałam i z tym grzybkiem o przestrzeń życiową walkę przegrywałam! No trudno...cena atrakcyjna... wóz albo na piechotę... W ten oto sposób rozpoczyna się historia dziennika budowy U Jaśków...a dokładniej w sierpniu 2013 działka wraz z hodowlą fungi (zwana w gminie budynkiem mieszkalnym), przecudną stodołą i studnią do chłodzenia piwa znalazła się w naszym posiadaniu... witamy wszystkich
    Pół roku rwania włosów z głowy... miało być tak: pieczarkarnia znaczy dom w kosmos, nowy na jego miejscu a stodoła zostaje na kolejnych 100 lat wraz ze studnią, niestety ... zostaje zabytkowa purchawa, no i studnia, a stodoła w kosmos i na jej zacnym miejscu nowe nasze domostwo! Szkoda wielka... teraz jednak nic już nie da się zrobić, więc kończymy temat tej gminnej niesprawiedliwości i ruszamy do roboty!!!
    Czas teraźniejszy. Działka ma 19 arów bez haka. Projekt domu będzie mój własny ++ (i się właśnie kończy tworzyć)... więcej szczegółów w następnych postach odnośnie jego powstawania, normalnie radosna twórczość
    Papiery na rozbiórkę stodoły już w starostwie, ekipa do rozbiórki stoi w blokach startowych, impreza pożegnalna stodoły lada dzień... w ostatniej jej drodze towarzyszyć będziemy z aparatem foto i tą smutną nowiną galerię otworzymy w kolejnym odcinku Tymczasem dobranoc internecie!

    PS. Komentarze prosimy zamieszczać w osobnym temacie w dziale Komentarze U Jaśków - do którego link znajdziecie poniżej
    Ostatnio edytowane przez U Jaśków ; 11-09-2014 o 10:26
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony