Cytat Napisał tjozwi
Naczytałeś (czyt.:nacytowałeś) się trochę tej literatury... bez obrazy ale wiedza twojej matematyki i fizyki nijak się nie przekłada na temat tego wątku.
dowód proszę: cos definiuje stosunek długości a nie obciążenia i siły
mu tu mamy do czynienia z równią pochyłą, więc nie obrażaj innych cyt:...Tak więc jak widzisz o matematyce i fizyce to Ty nie masz za dużo pojęcia. ..."bo nie mam ochoty z Tobą się licytować na dyplomy( jeszcze mógłbyś się zdziwić)

Mnie interesuje aspekt PRAKTYCZNY zastosowania krokwi 14x7 z płytą OSB pod dachówkę ceramiczną (waga ok.45kg/m2), tak więc nie teoretyzujmy, bo ja mam rozwiązanie zdjąć konstrukcję, zastosować krokwie 18 i po kłopocie tyle że chcę może uniknąć kosztów bądź przeznaczyć je na co innego (mówimy tu o kilkunastu tysiącach PLN)

Dodam dla "fizyków" konstrukcja płatwiowo-kleszczowa podparta w 2/3 długości.
również pozdrawiam

Jak masz tyle dyplomów lub takie to sobie policz (zresztą powinieneś to zweryfikować jeśli posiadasz aż taką wiedzę - chodzi o wypowiedzi "specjalistów" dekarzy) a jak nie to idź do konstruktora - chyba,że chcesz mieć wiedzę pochodząco od różnorakich budowlanych szarlatanów - czym oni się będą martwić jak coś się stanie - niczym ale radzić to owszem potrafią z tym,że czasem od tcy rad włosy na głowie dęba stają.....