Witam wszystkich serdecznie.
Planuję zakupić jakiś piec / kocioł. Będzie to przerabiane pomieszczenie gospodarcze na mieszkalne. Wielkość dołu to około 80m2. kotłownię mała dostawię jednak boję się o dymienie z pieca. Ojciec ma jakiś chyba "SEKO" to niestety tak się z niego dymi że wytrzymać się nie da, było już robionych kilka przeróbek i nic nie pomaga. Chciałem mieć małą kotłownię tuż obok wejścia jednak jak mam zadymić sonie całe mieszkanie to wolę postawić gdzieś dalej.
Jaki piec byście doradzili na 80m2 ? palone głównie węglem i drewnem. Jak to często bywa budżet skromy bo około 2,5 tyś max. Z tego co wyczytałem to najlepiej piec dolnego spalania i upatrzyłem piec KSGW Zgoda. Proszę bardzo o pomoc czy ten piec jest coś wart w tym przedziale cenowym ? Dodam jeszcze że będę pod niego musiał podpiąć boiler ale z grzałką elektryczną aby w lato nie palić codziennie by mieć ciepłą wodę.

Domyślam się że tematów takich jest sporo, ale już zgupiałem, czytam jakies wypowiedzi i rankingi i jest coraz gorzej z wyborem. Dodam że korzystałem z tego rankingu:
http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ra...nosc=najtansze
jeśli link łamie regulamin to proszę o skasowanie.