Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
Witam.
Piotr ... nieśmiało zwrócił bym uwagę, że w palenisku u MasterCheat'a sznury (a właściwie taśmy) są po zewnętrznej stronie szkła i nie mają styczności z płynem do mycia szyb ... pomimo tego ich wygląd (oraz ramki drzwiczek i samej szyby) na zdjęciach u MasterCheat'a jest taki że aż ciśnie się samo pytanie o tzw. kulturę techniczną użytkowania urządzenia na które wydaje się całą masę własnych, ciężko zarobionych pieniążków ...
Znasz jakiegokolwiek producenta samochodów, który uznaje gwarancję jeżeli ktoś świadomie leje wodę do baku żeby było "więcej", a karoserię szoruje się środkiem po którym z rąk złazi skóra ?
MasterCheat ... weź no szybciutkko powiedz nam ile razy w tygodniu myjesz szybę we wkładzie i czy tego samego płynu używasz do mycia szyby po zewnętrznej stronie ? No i kiedy kupujesz drewno którym palisz ?
Pozdrawiam.
Średnio to tak raz na tydzień od wewnątrz. Środek czyszczący "Kominek" z Leroya. Tani ale mega skuteczny jeśli chodzi o usuwanie brudu. Kupiełm ostatnio też "Kominek" ale w Obi i niestety jest dużo gorszy.

Drewna do palenie nie kupowałem na razie. Palę dębami, które wyciąłem 2 lata temu przed budową domu.

Po zewnętrznej stronie? chmmm... a co tu myć? szmatką kurz przetrzeć raz na jakiś czas...

Co do sznurka pod szybą jak środek czyszczący (piana) spływa z szyby (no bo po nałożeniu trzeba odczekać kilka minut), to dużo zbiera się na dole i podciąga do tego sznurka. Wcześniej nie zwróciłem na to w ogóle uwagi.

Inna sprawa, że nie miałem instrukcji obsługi do Kominka, bo piękna płytka, którą otrzymałem razem z wkładem niestety była pusta i nawet do głowy mi nie przyszło, że trzeba co sezon takie coś jak sznurek wymieniać.

ps. jak puszczę kominek na full (otworze dolot na maxa) i się tak podhajcuje jakiś czas to się samo czyści i szyba i wkład w środku. Niestety wtedy się robi tak gorąco, że się nie da wytrzymać.... Więc zwykle niestety muszę palić tak, że powietrze dolotowe na minimum.