dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 107

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kominki akumulacyjne Brunner, Unico, Nordpreis i Spartherm

    Szukam które rozwiązanie będzie najlepsze do akumulacji czyli cena do jakości. Trudno znaleźć informacje w internecie u producentów o dokładne parametry. W sklepach z kominkami takie rzeczy rzadko sprzedają w których aktualnie byłem. Może ktoś tu wie więcej o tych produktach lub je montował lub miał okazję je oglądać, każda opinia mile widziana. Aktualnie znalazłem następujące firmy, dodam że chciałbym aby kominek zmieścić się na podłodze w wymiarach 100x72cm.

    Brunner posiada w ofercie kominki BSK, BSO i KSO, ten trzeci KSO jest więcej opisany jeśli chodzi o sposób zrobienia, parametry więc aktualnie najbardziej przemawia do mnie. BSK i BSO z tego co wyczytałem akumulacje mają osiągniętą dzięki dodatkowym kręgom. Szkoda że producent nie podaję wydajności poszczególnej serii wiedział bym który lepszy. Niestety nie wiem czy zmieszczę się w cenie 22k z montażem takiego sprzętu. Czy ktoś miał z tym sprzętem do czynienia czy warto wydać na to tyle pieniędzy?

    Kolejne rozwiązanie to z firmy Unico. Zestaw Unico Cumulus + DragonX. Tu także nie ma nic napisanego na temat czasu akumulacji i parametrach. Niestety nie ma podanych wymiarów ale wygląda że chyba się nie zmieści. Ale cena dobra 11k za sprzęt + obudowa i montaż.

    Kominek Nordpreis Salzburg. Tu też parametry opisane do 16h pracy akumulacji ale wymiary na to nie wskazują tego kominka. Żadnych informacji i opinii w internecie wskazuje że mogą być z tym problemy przy serwisie i wytrzymałości. Cena dobra bo 14k z montażem wychodzi.

    I ostatnie rozwiązanie to z firmy Spartherm seria SIM Varia m-60h-4s GET. Nie ma nic wspomnianego o akumulacji ale pewnie można zastosować krążki i dał by radę. Niestety cena 15k plus reszta rzeczy więc wyjdzie najdrożej ze wszystkich.

    Niestety największym problem widzę w tych akumulacyjnych kominkach to brak informacji o ich możliwościach akumulacji, wydajnościach. Może to nie działa tak jak powinno. Może lepiej postawić kominek od podstaw z prawdziwą akumulacją z płyt szamotowych ale ile to wyjdzie z montażem?
    Ostatnio edytowane przez zaper13 ; 29-08-2015 o 05:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony