Witam Wszystkich serdecznie,

potrzebuję pomocy przy aranżacji salonu z aneksem kuchennym...od dłuższego czasu przeglądam różnorakie inspiracje, już nawet skontaktowałam się bezpośrednio z architektem, ale niestety jego propozycja (jak na razie, jedna) nie spełnia moich oczekiwań, dlatego postanowiłam napisać na forum.
Jak widać na załączonym rzucie, pomieszczenie ma około 25m2m, mój największy problem pojawia się przy umiejscowieniu stołu, Chcę uniknąć zagracenia przestrzeni, ale z drugiej strony zależy mi, aby w pomieszczeniu znajdowało się miejsce do relaksu (kanapa/ narożnik), tv wiszące wraz z zabudową (szafeczki - mąż kolekcjonuje filmy) oraz stół. Na co dzień wystarczą 3, 4 miejsca, w razie "nalotów rodzinnych" stół może być przestawiany, rozsuwany.
Nie jestem zwolenniczką aneksów kuchennych, dlatego chyba to ustawienie spędza mi "sen z powiek" ale życie postanowiło mi takie podarować rozważam wszystkie możliwości: barek, wyspa, całkowite zabudowanie ścianą działową...ale niestety, nie potrafię sama określić, które rozwiązanie będzie najlepsze, najpraktyczniejsze. Problemem jest również komin (jeśli dobrze to nazywam), który znajduję się w kuchni i zabiera dość spory kawałek blatu, dlatego "dorobienie" dodatkowego blatu jest jak najbardziej wskazane, czy to pod oknem, czy w formie barku. Już sama nie wiem
Jesteśmy młodym małżeństwem z dzidziusiem w drodze, więc pewnie pomieszkamy w tym mieszkaniu kilka najbliższych lat chciałabym, aby dobrze i przyjemnie nam się mieszkało, a przede wszystkim miło spędzało czas w salonie, który na pewno będzie stanowił centrum naszego mieszkania.

Będę ogromnie wdzięczne za wszelkie pomysły i podpowiedzi

Pozdrawiam,
Karolina.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	18,5 KB
ID:	338772