dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Nieszczelne drzwi zewnętrzne

    Przy okazji ostatnich mrozów odkryłam, że moje drzwi zewnętrzne przepuszczają zimno. Zgłosiłam to w ramach reklamacji deweloperowi a ten przysłał do mnie przedstawiciela firmy która dostarczyła im drzwi. Nieszczelność pojawiła się przy uszczelce, w dolnym lewym rogu, na długości około 30 cm, począwszy od progu, w górę. Przy zamkniętych drzwiach szczelina była widoczna - po prostu widać było, że skrzydło drzwi nie jest dociśnięte w dole do uszczelki która jest na framudze. Powyżej tego miejsca drzwi szczelnie dochodzą do uszczelki i zdawać by się mogło, że powinny tak samo dolegać na całej wysokości - od góry do samego dołu, do progu. No ale pojawiła się szczelina w dole.
    Pan który pojawił się u mnie obejrzał nieszczelne miejsce i najpierw poinformował mnie, że dostrzega, iż próg przy klejeniu został minimalnie przesunięty i to przesuniecie progu jest przyczyną tej nieszczelności. (Próg był klejony prze innego wykonawcę dewelopera).
    W jaki sposób uszczelnił mi drzwi: odkleił uszczelkę od dołu, w tym miejscu gdzie drzwi nie dociskały jej, i pod odklejoną uszczelkę dokleił kawałki innej uszczelki. W ten sposób pogrubił w tych miejscach uszczelnienie (podwójna uszczelka).
    I owszem, w pewnym stopniu okazało się to skutecznym sposobem, ale nie do końca. Ponieważ ja nadal czuję w tym miejscu przewiew, mniejszy bo drzwi na pierwszy rzut oka dolegają do uszczelek, ale w stopniu niedostateczny skoro przewiew jest nadal. Ponadto zdaje mi się, że teraz z okolic progu zaczęło przenikać zimne powietrze.
    Czy taki sposób doszczelniania drzwi czyli podklejanie pod pierwotną uszczelkę kawałków innej uszczelki, jest sposobem odpowiednim, prawidłowym? Czy powinnam domagać się od dewelopera bardziej profesjonalnego podejścia do problemu nieszczelności moich drzwi?
    Gdy minie okres gwarancyjny to ja sama będę musiała zmagać się z tym problemem. Oczywiście za chwilę napiszę do dewelopera, że obecne doszczelnienie drzwi nie zlikwidowało przewiewu i będę prosić o ostateczne uszczelnienie drzwi. Tylko nie bardzo podoba mi się technika i efekt obecnego uszczelnienia .... i obawiam się, że taka prowizorka nie wytrzyma długo.
    To drzwi zewnętrzne, narażone w okresie zimowym na minusowe temperatury. Otwierają się na zewnątrz. Boje się, że skoro już teraz mam z nimi problemy i trzeba poprawiać ich szczelność, to w przyszłości ta usterka będzie powracać.
    Nie chciałabym aby deweloper wybrał najszybszy i najtańszy sposób usunięcia tej usterki w oczekiwaniu na to, aż minie okres gwarancji na drzwi.
    Ostatnio edytowane przez MarysiaMarysia ; 10-01-2016 o 15:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony