Witam serdecznie.

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem, jeśli nie-proszę o przeniesienie tematu.

Mam zapytanie do tutejszych fachowców.
A mianowicie:
W maju w sypialni zrobiłem garderobę z płyt wiórowych 18mm.
Niedawno zauważyłem, że jedna ze ścian (murowanych) w garderobie jest dosłownie mokra.Po zdjęciu ciuchów z wieszaka okazało się, że ściany murowane mają zielony nalot o grubości 5mm(!!)Grzyb powierzchniowy, zmyty, ściana osuszona dmuchawą.
Garderoba jest mocno zabudowana, brak jest wentylacji.Już zaradzam temu problemowi, zakładam "słoneczka" meblowe/wywietrzniki.Planuję osadzić je dosyć gęsto.Problem w tym, że tak czy inaczej grzejnik w sypialni nie daje sobie rady, po prostu jest za mały( oczywiście odpowietrzony).Temperatury z rana sięgają 16-16, 5 stopnia C.Spanie przy otwartych drzwiach nie wchodzi w rachubę gdyż z boku mamy łazienkę, w której śpi mops chrapiący jak stary żul(nie da się spać).
Mam dwa wyjścia by dogrzać sypialnię i skierować ciepłe powietrze na ściany murowane w garderobie-albo dołożyć po grzejniku jedno-panelowym po stronie mojej i żony albo od istniejącego grzejnika poprowadzić rury pex/miękką miedź w tzw. węża, czyli 4-6 poziomów w te i z powrotem, od lewej strony do prawej , podłączając rurkę do dolnego wejścia grzejnika.W miejsce wyjścia rury wstawił bym trójnik by zamontować odpowietrznik.
Od razu zastrzegam, iż nie mogę dołożyć grzejnika po stronie żonki, gdyż zaprojektowała sobie mini wejście , około 45 cm od ściany a grzejnik zabrał by kolejne 15cm (żonka kruszynka ale bez przesady ).
Grzyb wyszedł w większości po żony stronie ale na moją również częściowo się przedostał...
Jak bym nie nastawiał pieca to i tak chłodno w sypialni.Od odkrycia grzyba wietrzymy codziennie po kilka h ale to jeszcze bardziej wyziębia mieszkanie.
Mieszkamy w domu jednorodzinnym, na pierwszym piętrze, parter dogrzewany, gdyż jestem tam w trakcie remontu.Na parterze wilgoci brak.
Rysunek poglądowy.Po prawej stronie rzekomo tak miała by iść rura ogrzewająca garderobę i dogrzewająca sypialnię
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Garderoba.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	374920
Czy to zda egzamin?A może tak jak pisałem, dołożyć po grzejniku jedno-panelowym w garderobie po obydwu stronach....?Czy prowadząc te rury nie zaburzę niczym cyrkulacji wody w systemie C.O. ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi
Ciężko się wstaje rano przy + 16 stopniach Cesjusza....

Pozdrawiam!