Witam !

Mam złe doświadczenie z drzwiami stalowymi , choć drzwi z jakimi miałem doświadczenie to drzwi z najniższej półki jakiejś dziwnej firmy Splendoor.
Drzwi się powyginały (pofalował) i były nieszczelne. Przebrawił się też kolor (okleina).

Drzwi drewniane. Tutaj znajomym się wypaczyły i szpary były większe niz u mnie ..

Pomyślałem więc nad drzwiami z PCV , tyle że w sklepach nie mają w ofercie i nie polecają do domu ...
A przecież to właśnie PCV powinny być najbardziej wytrzymałe i trwałe niż stalowe czy drewniane ...

Sprzedawca jaki mi sprzedał okna poleca drzwi KMT , dokładnie KMT Plus 75mm z przeszkleniem (za 2500zł z montażem).
PCV nie poleca (mimo że sprzedaje okna PCV a producent (Witraż) ma w ofercie drzwi PCV.

Co do drzwi PCV to nie znalazłem u mnie w mieście .

Interesują mnie drzwi w kolorze Antracyt (dwustrony) + przeszklenie.

Znalazłem na Allegro jedne drzwi które z wyglądu mi się dość podobają za 1300zł , tyle że sprzedawca mało udziela informacji i drzwi ich właściwości izolacyjne/akustyczne , szczelność i itd to wielka niewiadoma

Znalazłem też producenta drzwi PCV w systemie Salamander Bruhmann AD Arte : http://www.grupa-ago.pl/
Niezbyt daleko (100km) od mojego miejsca zamieszkania.

Okna które by mi odpowiadały kosztowały by okolo 2250zl (bez montażu z transportem).
Tyle że tutaj jest więcej informacji o profilu ,i itd , ale też ciągle nie wiadomo jakie Uw całych drzwi , jaka szczelność , jakie właściciwości izoalcji akustycznej ...
Będzie małe przeszklenie (pionowe) z szybą typu Reflex.

Chyba dużo lepsze parametry izolacyjne mają jednak drzwi stalowe , chyba dla tych drzwi stalowych jest Uw=1.0 ..

Dla tych PCV boję się ze będzie Uw=1,2-1.4 , a może i gorzej

Za PCV przemawia szansa na dużą trwałośc i bezproblemowość i szczelność, ale są też brzydsze i sądzę że dużo zimniejsze


Ale może jednak z jakiegos powodu sprzedawcy okien PCV nie polecają drzwi PCV i jednak oferują tylko stalowe/drewniane ?
Być może faktycznie do domu są za zimne , zbyt problematyczne i zbyt drogie w stosunku do tego co oferują ?