dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1068

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    ale w zimie ma przynajmniej 5 razy gorszą przenikalność cieplną od ściany, a w lecie robi z domu szklarnię. No i tańsze to od zwykłego okna też nie jest.
    Ja się śmieję z wstawiania takich pakietów dla oszczędności.
    To się nie śmiej tylko przemyśl. 5x gorszą przenikalność to ma pakiet szybowy a jak wstawisz w ramie otwieranej to masz 10x gorszą niż ściana. I do tego zapłacisz 2 x więcej. To się Ciebie pytam, w którym wariancie trzeba się śmiać? Oczywiście nie jestem za pakowaniem pakietów wszędzie, zgadzam się z przedmówcami, tam mamy inne okno otwierane.
    Sam rozpatrywałem wstawienie pakietu 3,6m x 2,6m i powiem Ci, że cena mnie b. pozytywnie zaskoczyła. Zrezygnowałem, że względu na wagę ale zrobiłem w to miejsce podzielone na pół szklenie w ramie.

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    zdecydowanie mocniej pracują otwierane okna (drzwi wejściowe oraz drzwi tarasowe) osadzone w aluminowej ramie, niż te pakiety. I to okna otwierane wymagają zdecydowanie lepszego montażu niż same pakiety.
    Bo tam masz współczynnik rozszerzalności cieplnej 5x większy niż dla szkła a dla PVC jest ok 10x większy. Do tego do jakich temperatur nagrzeje się pakiet a do jakich kolorowe ramiaki. Masz Kamil dodatkowy argument co będzie trwalsze pakiet w XPSie czy pakiet w ramie z uszczelką
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 24-03-2017 o 07:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony