dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3790

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Nie jestem przeciwnikiem automatyki, tylko rozbawiło mnie kilka kwestii jak na przykład wykazywanie wyższości prostej, czasowej automatyki nad też prostą czasową automatyką. IMHO z punktu widzenia zwykłego użytkownika im mniej do pamiętania/ustawiania to lepiej, chyba że ktoś lubi co chwilę czymś kręcić, coś przestawiać.

    Zgadzam się z Beją, że 100 l przestrzeni buforowej to jest w zasadzie nic, raptem pół wanny, może wanna wody. Pytanie natomiast, jak się zachowa taka czy inna technologia oczyszczania po wystąpieniu sytuacji awaryjnej? Złoże IMHO zostanie na miejscu, a osad? Jeżeli go wypłucze, to ile czasu potrzeba na przywrócenie poprawnego funkcjonowania oczyszczalni?
    No i znów wracamy do podstaw, czyli co daje automatyka. Tłumacząc to tak najprościej, jak można to cyferki i zegary oraz coś ekstra, czyli zależności. Jeśli uważasz, że to prosta czasowa automatyka, to pewnie tak w porównaniu do tego co masz w helikopterze . Tak na poważnie, to jak to Tobie wytłumaczyć, a może nie ma takiej potrzeby . Prosty przykład, który dobry kocioł nie ma teraz automatyki. Czym jej więcej to lepszy efekt i lepsze dopasowanie do potrzeb domu i klienta. Jeśli ktoś zaś woli palić węglem za pomocą szufelki - no to OK, przecież to wolny kraj
    Wracając do 100 litrów buforu to Artur dał to jako przykład. Oczyszczalnie SBR mają większe wartości buforowe, ale skoro uwierzyłeś, że to może być w/w 100 litrów, to już niedobrze.

    W kwestii zaś sytuacji awaryjnych to na tym polu mogę już chyba, bez problemu powiedzieć, że to dyskusja pomiędzy teoretykiem, a praktykiem, czyli mną . W każdej oczyszczalni może nastąpić awaria. No i tu powstaje podstawowa sprawa jak ją usunąć. W BioPurze, złoże na pewno w tej kwestii nie będzie super zaletą, a jeden właz dodatkowo tego nie polepszy, zwłaszcza, gdy widać w nim aż 4 komory - o ile dobrze policzyłem .
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 22-04-2017 o 19:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony