dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 87

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Płyty OSB + papa - pomoc w wyborze i wycenie

    Dzień dobry. W tym momencie jestem na etapie ... czekania na lepsza pogodę by ruszyć z budową. Dzięki temu że pada deszcz mam trochę czasu na rozmyślania nad zmianami które mogę wprowadzić. Cały czas chodzi mi po głowie deskowanie dachu. Byłem przekonany do membrany jednak teraz mam wątpliwości. Ale nie o tych chciałem pisać.

    Dach będę robił w jednym sezonie także papa (jeśli się na nią zdecyduję) nie będzie wystawiona na warunki atmosferyczne przez dłuższy czas. dach nachylony pod kątem 37 stopni.
    Myślałem by użyć płyt OSB 12 -18 mm. Na forum czytałem że ludzie dają płyty 12mm ale nie wiem czy nie są za cienkie. Na to oczywiście papa. Zastanawiam się jednak jaką papę użyć jeśli od razu będzie przykryta dachówką? Myślałem nad papą termozgrzewalną nawierzchniową SBS grubość 5,2mm np firmy Werner lub Icopal. Czy jedna warstwa takiej papy wystarczy?

    Zrobiłem także wstępne obliczenia jaka jest różnica między zastosowaniem membrany a płyt OSB i papy dla mojego dachu 200m2 i wyszło mi tak:

    Płyta OSB 18mm Kronospan 16,8zl m2 = 3400 (tutaj nie brałem narazie nadwyżki)
    Papa ok 11,5zł m2 = 2700zł (brałem pod uwagę 15% więcej papy)
    Koszt robocizny za deskowanie??? Myślę 2000zł wiecej - Nie wiem ile za robociznę gdyz jeszcze nie rozmawiałem o tym z wykonawcą. Za cały dach (konstrukcja + krycie) w przypadku membrany wykonawca bierze ode mnie 8tys zł.

    Czyli w sumie wychodzi ok 8tys zł
    Odpada koszt membrany ok 2tys oraz koszt podbitki także ok 2tys zł

    Nie biorę na razie pod uwagę kosztów gwoździ i łączników do płyt.

    Czy moje obliczenia są w miarę wiarygodne?
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 27-04-2017 o 17:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony