Kraina 1000 producentów kotłów i kominków- gdzieś nad jeziorem

(czesio) -szwagier słuchaj zamierzam w swoim 120m domu zainstalować fotowoltaikę albo pompę ciepła i może rekuperację, ewentualnie jesli nie wyrobie sie finansowo to bedzie kocioł na pellet gdzies tak 8-10 kw

(henio szwagier)- foto co? A co to za wynalazek ? To coś zdjęcia robi ? Hahaha ale żeś wymyślił, pellet?? pelletu to ja używam do ryb. Ja tam mam kociołek z podajnikiem na ekogroszek 25kw i daje radę a mam mniej metrów od ciebie bo równe 100

(czesio) – nie za dużo to mocy ? Bo gdzieś w internetach czytałem żeby nie szaleć tak z tą mocą ,a dom jest moim zdaniem bardzo dobrze ocieplony na scianie 30cm styropianu grafitowego na poddaszu pół metra wełny , okna 5 szybowe i jeszcze kominek z płaszczem w wodnym w salonie

(henio) – e tam ,dobrze jest hydraulik mi tak doradził a on zjadł zęby na tej robocie to się zna istny fachowiec , a wiesz że producent podaje że kociołek może pracować w przedziale 5-25 kw no i mój tak pracuje na pół gwizdka i daje radę a jakie mam spaliny chłodne ok 50 stopni czyli wszyskie ciepło mi piecyk wyłapuje i daje na mieszkanie żadnych strat, sprawność 107% jak w kotle gazowym

(czesio) – ahaaa no to nieżle tylko czy te 25 kw wystarczy? Bo ja mam 20 metrów wiecej od ciebie
może wziąśc 30 kw?

(henio) – no pewnie , pomyśl o dzieciach i żonie, żeby nie marzły w zimie

(czesio) – przekonałeś mnie dzwonie do producenta


(czesio)-- dzień dobry chciałem zamówić kociołek 30kw do mojego 120mkw domu

(producent renomowanych
kotłów na ekogroszek z
ponad 100 letnią tradycją w lepieniu kotłów)

- Dzien dobry , ja bym panu proponował większy kociołek bo wie pan wiekszy jest lepszy
a poza tym niech pan weżmie pod uwagę że może przyjść zima stulecia ,albo prądy oceaniczne zmienią kierunek i klimat się ochłodzi a ostatnio w telewizji mówili że ziemia ma być w tym dziesięcioleciu najdalej od słońca więc bierz pan 50 kw i będzie git

(czesio) – może i pan dobrze mówi ale gdzie ja go zmieszcze ? Kotłownia bedzie juz za mała poczekaj pan zadzwonię do żony...................................... helena!! słyszysz będziesz musiała przenieść się z dziecmi na strych bo kociołek ma być większy i mi brakuje miejsca to go się wstawi do salonu a zestaw pomp wirowych do kuchni............... co mówisz? Gdzie gary będziesz myła? No coś się wymyśli a i szykuj wiecej kasy nara.......... No to załatwione biorę 50 kw i wszystkie bajery do niego

(czesio) (dzwoni po 2 tygodniach) – czy mój kociołek eko sreko duło ini Z z PIDem i funkcją fuzy logic magic automatic z 3 deflektorami , obstawiony płytami szamotowymi jak kapliczka do modlenia, z palnikiem w którym mozna palić i wynglem i miałem ,pelletem,zrębkami ,wierzbami i drzewami i śmieciami na ruszcie wodnym zaopatrzony w las zawirowywaczy jest już gotowy?

(producent......) - w zasadzie tak tylko mamy problemy z transportem, TIR z naczepą w zasadzie już jest ale dżwig się spóżni bo tego bydlaka 120kw samego nie zdołamy załadować


(czesio)- ?????? co ile kw 120? panie czyś pan z byka spadł nie zamawiałem takiego pieca miał być 50kw

(producent) – no sam pan mówił 120 kw

(czesio) – panie mówiłem 120 mkw (metrów kwadratowych) domu co ja teraz zrobię z tym koromysłem przecież on jest przewymiarowany 2-krotnie

(producent) – no 2,5 w zasadzie ale mam rozwiązanie niech pan skrzyknie sąsiadów z okolicy a najlepiej całą wieś i załużcie lokalną ciepłownię same zalety tak jak w mieście i nie trzeba zakładać fotowoltaiki ani pomp ciepła i rekuperacji

(czesio)- (zrezygnowany) aleeeee.................. niech i tak będzie to ile płacę?