Witam kolegów wolf cgb 2 dom 220 m piec 24 kw dom ocieplony 20 styropianu wymienione okna na dachu pianka dom stary po modernizacji 1 podłogówka kuchnia 8 kaloryferów dom 2 drabinki łazienka oraz 1 kaloryfer w garażu . Wolfem palę od października brak doświadczenia . Posiadam kocioł zasobnik 120 l panel bm 2 i czujnik pogodowy . Temp ustawiona na 21,5 stała dobowa . Zużycie z grzaniem wody użytkowej przy temp +6 czy +8 dzień w nocy było około 0 wynosi 6m 3 gazu na dobę . Myślę że wynik chyba dobry ale mam pytanie . Jaką temp optymalną powinien grzać kocioł przy np +6 na zewnątrz . Serwis skorygował mi krzywą grzewczą z fabrycznej na swoją . W moim odczuciu coś nie gra kocioł grzeje 33 do 37 max 39 pod koniec osiągnięcia temp temp powrotu ma 29 stopni kaloryfery są letnie . Żeby zagrzać od 21,5 do 22,1 potrzebuje ok 30 do 40 minut . Temp spalin ma 35 stopni więc wygląda że kocioł powinien dobrze kondensować ale wolę się upewnić . Krzywa grzewcza w wolf to określenie 4 parametrów więc nie podam czy to 1.0 czy 1.2 mogę podać parametry w razie czego . Dzięki pozdrawiam