Dzien dobry!

W domu szeregowym z lat 80tych taras sąiada graniczy z moją działką. Jest to taras wyniesiony na slupach - ok 1,5m powyzej gruntu osadzony na slupach - pod spodem wolna przestrzeń. Mój taras podobnie jak sasiada wyniesiony na taka sama wysokosc - jednak konczy sie ok 1,5m od granicy działki.
Chciałbym teraz dobudowac taras rowniez do granicy działki. - ewentualnie ok10cm od tejze granicy. Wowczas tarasy prawie przylegałyby do siebie bokami -
Byłby między nimi Odstęp ok10cm.
Natknąłem się w sieci na zapis że dla tarasów podniesionych zachowuje się zasady prawa budowlanego takie jak dla budowli.
Dla budowli z kolei natknąłem się na poniższy zapis.

3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się:


2) sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej,


Pytanie zatem czy taras podniesiony mozna potraktować jako budowla i zastosować przepis powyzszy aby poszerzyc nasz taras do granicy działki.