Witam, jestem nowy na forum i "rozpocząłem" budowę swojego pierwszego domu. Jak każdy z nas chciałbym to zrobić jak najlepiej i mam wiele wątpliwości... Rozpoczynając od tego, że już ekipa popełniła parę błędów, które wychwyciłem... np przy izolowaniu fundamentów stawiając styrodur w pionie (poziomo kanałami drenażowymi do fundamentu a stroną dedykowaną do fundamentu do foli kubełkowej... a folie poziomą pomiędzy ławą fundamentową a bloczkami fundamentowymi przybijali na gwoździe... co prawda jeden po 2 metry ale mimio wszystko... teraz mi folie kubełkową przykleili na taśmę i mówią, że potem od elewacji będą mocowali listwę systemową... Kto u was i na jakim etapie tą listwę mocował?

A moje główne pytanie dotyczy teraz izolacji zero. Tzn. to co widać na rysunku to chudziak, na bloczkach fundamentowych koniecznie chcieli robić wieniec 12 cm. No i teraz jak wylewali chudziaka to nie na zero tzn. nie licowali tylko trochę niżej niż (fundament,wieniec). Na chudziaka pójdzie teraz 20cm styropianu i wylewka. Jak teraz to prawidłowo izolować? Czy poziomą folię tylko na wieniec na to bloczki a na chudziaku folia i wywinieta do góry? Czy szersza na wieniec i potem z tą folią na chudziaku jakoś na zakładkę?

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Budowa.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	429734