Witam,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Posiadam piec De dietrich AMC 25. Instalację ogrzewania w całości podłogówka (ze sprzęgłem).
Dotychczas ogrzewanie działało w trybie sterowania pogodowego przy współpracy z czujnikiem wewnętrznym.
Dzisiaj do pieca podłączyłem osobny sterownik (fibaro), który ma za zadanie wlączać piec w momencie, gdy któraś z pętli ogrzewania jest otwarta.

Schemat podłączenia wygląda następująco:
- do obiegu A wpięty mam czujnik temperatury wewnętrznej (tylko po to, aby móc się do pieca zalogować poprzez aplikację i sprawdzić status itp.)
- do obiegu B mam nowy sterownik, który tak naprawdę działa 0-1 załącza piec lub wyłącza, do tego obiegu podpięta też jest pompa obiegowa.
- mam też czujnik temperatury zewnętrznej, ale to raczej bez znaczenia.

W sterowaniu obiegu B mam ustawiony tryb ręczny, po to, aby móc załączać i wyłączać piec z poziomu Fibaro i działa to ok.
Problem jest w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć ustawienia, gdzie mógłbym zadać stałą temperaturę zasilania. Na teraz podałem temperaturę maksymalną (38 stopni) i działa to tak sobie - piec się załącza, grzeje zawsze przekracza tą temperaturę o parę stopni i się wyłącza (nie wiem czemu przekracza) - ponowne załączenie ma miejsce jak temperatura zasilania spadnie do ok. 25 - 26 stopni, a t niestety trochę trwa. Efekt jest taki cze piec nie grzeje przez kilkanaście minut.
Czy można jakoś zmniejszyć "tolerancję" tej temperatury, przynajmniej, żeby załączał się wcześniej przy np minimalnej temperaturze zasilania 30 stopni.

Idealnie by było jak mógłbym dać stałą temperaturę zasilania - znalazłem taki parametr jak ustawienie takiej temperatury, Pole brzmi mniej więcej następująco: "temperatura zasilania przy ustawieniu trybu stałej temperatury zasilania" - problem jest taki, że nie wiem jak ten tryb włączyć...

Ktoś ma wiedzę i może pomóc
Z góry dziękuję
Wojtek