Witam
Mam taki domek z lat 80 , budowa cegła pełna + pustak pianowy ( bez pustki powietrznej ). Dom w trakcje modernizacji. Wymienione okna i drzwi. Wymieniony dach i ocieplony 12 cm styropianem strop żelbetowy pomiędzy strychem ,a 2 piętrem. Cały dom jest podpiwniczony i nieogrzewany. Obecnie palę kotłem z tłokiem. Ogólnie zamieszkałe są parter + 2 piętra. Wszystko wewnątrz zmodernizowane. Ogrzewanie podłogowe ( całe piętro 1 + łazienki, korytarze, garderoba - parter i 2 piętro ) . Mocno zastanawiam się nad zmianą ogrzewania na pompę ciepła powietrzną. Oczywiście zanim to wykonam planuję zrobić elewację z gr. 12 cm styropianu ( ok. 400m kw ) . Jest też temat fotowoltaiki i tu zaczynają się pytania do WAS :

1. Czy pompa ciepła powietrzna da radę ogrzać taki budynek ( wg.strony ciepło właściwe będę potrzebował powietrzną pompę ciepła o mocy 13 kW )
2 Jeżeli pompa to czy fotowoltaika o mocy 10 kW wystarczy do tego ?
a. czy robić na ziemii na południe , czy może 2x po 6 kw na wschodnim i zachodnim dachu ?
3.Czy na takiej ścianie ma sens robienie grubszej warstwy styropianu?
4. Czy to wszystko ma waszym zdaniem sens ekonomiczny?

Jakby ktoś pytał o finansowanie, to zakładam, że 30 % inwestycji uda się zrealizować z programów czyste powiertrze, mój prąd itd.
Bardzo proszę o wasze opinie w tej sprawie. czy to dobry kierunek.