dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Mokra folia na dachu

    Tej wiosny zauważyłem pewien problem z dachem - zalana kamera kopułkowa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1620363559054.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	455556
    Zdziwiło mnie to niezmiernie, bo do tej pory jedynie jakiś pająk mógł się tam dostać.
    Zdjąłem w tym miejscu podbitkę i moim oczom ukazał się widok mokrej folii. Po całonocnych opadach, niemal cała folia na wysokości podbitki jest mokra.
    Problemu tego nie ma w miejscu, w którym jest przedłużenie dachu nad schodami (a przynajmniej na styku ze ścianą).

    Dom jest zamieszkany od 5 lat, a dopiero teraz to wyszło.
    Na jesieni 2020 założyłem PV na dachu, a zimą ociepliłem poddasze i przykręciłem gk. Na wiosnę wyszły takie kwiatki.

    Sprawę zrzuciłem na wadliwie zamocowane panele na dachu - przyjechała ekipa i nie stwierdziła błędów. Panele nie są na całej połaci dachu (są z jednej strony dachu tylko). Po zdjęciu podbitki na przeciwległym skraju dachu (za kominem) problem jest identyczny, więc to nie wina paneli.

    Wychodzi na to, że to wina ocieplenia poddasza.

    Dach pokryty jest blachodachówką, bez deskowania, z folią.

    Ocieplony jest 2x15cm wełny mineralnej Ursa.

    Fachmani od paneli uznali, że winne tych zacieków jest ocieplenie ściany, które stykało się z folią dachową. Jako, że mam już gk na strychu, to zrobiłem szczelinę w tym styropianie od strony podbitki. Jest teraz kilka cm luzu. Niestety nic to nie dało. Folia na wysokości murłaty nadal wygląda na mokrą, choć jest jedynie wilgotna (ale to też ciężko ustalić). Sama wełna na wysokości murłaty wydaje się być sucha.

    Folia dachowa jest zakończona niemal na styk z blachą nad rynną. Wg mnie, zacinający na folię deszcz powoduje podciąganie wilgoci w górę folii. Na zdjęciu zrobionym wieczorem, kiedy zaczął padać deszcz różni się od zdjęcia zrobionego rano, po całonocnych opadach. Niemal cała folia jest mokra, jedynie widać kilka suchych plam.

    Moje pytania - co z tym zrobić? Jak to naprawić? Jakiekolwiek gwarancje już nie wchodzą w grę (oprócz montażu PV).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIeczór.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	455559   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rano.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	455560   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nad_wejściem.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	455561   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1620364355897.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	455562  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony