Cytat Napisał stos Zobacz post
Ale ja Ciebie do niczego nie namawiam.
Już Ci napisałem skończyłem z przekonywania Ciebie.
To co piszesz to teoria i poczekaj na praktykę.
Jak długo pożyje ten generator za 2 tysiące?
Piszę tu tylko dlatego że inni mogą mieć inne zdanie niż Ty
Ale mnie nie musisz przekonywać. Masz tu tak samo prawo pisać o swoich poglądach jak i ja.
Ile wytrzyma agregat? Nie wiem a Ty wiesz ile wytrzyma akumulator czy inwerter? Nawet jak policzysz sobie agregat markowy za 6tyś, do tego 2tyś za serwis to i tak to jest kilka razy tańsza opcja od fotowoltaika + inwerter + akumulator. W ciągu 20 lat jest szansa, że fotowoltaika się zepsuje? No jest. Jest szansa, że zerwie ją z dachu silny wiatr? No jest. Jest szansa, że się zapali? No jest. Że zniszczy ją gradobicie? Też. Także nawet jeśli porównamy markowy agregat + 2tyś za serwis + koszt paliwa i założymy, że przez 20 lat nic się nie stanie z inwerterem, fotowoltaiką i akumulatorem to zwycięzca tego porównania pod względem ekonomii i tak może być tylko jeden.

Masz racje, że taki zestaw jest wygodniejszy, ale minusem jego jest akumulator, który ma ograniczoną pojemność. Agregat nie ma takiego minusa. Powiedzmy, że dochodzi do jakiejś mega awarii i nie ma prądu przez 2 tygodnie. Agregat 1kW pracujący np. 10h dziennie przez 14 dni wyprodukuje 140kWh energii. A w akumulatorze ile masz? 20, 30kWh?

Agregat ma też ten plus, że zawsze możesz go zabrać ze sobą.

I jest jeszcze jedna możliwość. Przez kolejne 20 lat dłuższych niż kilka h przerw w dostawie energii po prostu nie będzie. Agregat za 2tyś będzie stał nieużywany przez większość tego czasu. Twój akumulator za 20tyś też będzie stać nieużywany. Kto na tym zyska a kto straci?