Cześć,

w tym roku planujemy rozpocząć budowę naszego domu - projekt https://www.archon.pl/projekty-domow...mb4024c313ac07

Wątpliwości jest wiele, nie jest to łatwa decyzja, ale wychodzimy z założenia że lepiej być nie będzie, a czym dalej tym trudniej będzie się zdecydować.

Zapadła decyzja, że będzie to dom z poddaszem użytkowym. O zaletach jak i wadach długo można by rozmawiać. Wymogiem był również dodatkowy pokój na dole, który będzie przeznaczony na gabinet do pracy, a w późniejszych latach być może na sypialnię.

Póki co rodzina 2+1, ale w planach jest jeszcze powiększenie rodziny do liczby parzystej Cały czas biję się z myślami czy może jednak nie będzie dla nas za duży. Przeniesiemy się z mieszkania 50m2, więc ta przestrzeń wydaje się być dla mnie ogromna.

Szukaliśmy projektu któremu bliżej do tych "tańszych" w budowie.

Ta niepewność ile ta budowa wyniesie jest najgorsza, ale to jest nasze marzenie i chcemy je zrealizować.

Ciekawy jestem osób które budują podobny dom jak wychodzi to u Was kosztowo.

Moje założenie to +/- 450k stan deweloperski + 200k wykończenie. Taki mamy budżet na ten moment. Część będzie z kredytu, część z wkładu własnego. 80%-90% budowy system zlecony.

Mowa tu o stanie do zamieszkania. Bez zagospodarowania działki, ogrodzenia etc.

Myślicie, że to realne w tych czasach?