dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kociol Vaillant TURBOmax VUW PLUS - jaka moc?

    witam!
    Potrzebuje porady ktory kociol dwufunkcyjny wybrac, czy wersje 202-5 (7,7-20 kW), czy 242-5 (8,9-24 kW). Mam do ogrzania mieszkanie o pow. 60 m2 w zaadaptowanym strychu (ocieplona kamienica po remoncie dachu). Dach solidnie wyizolowany. Jesli chodzi o ogrzanie mieszkania to z tego co czytam na forum ten mniejszy piec spokojnie wystarczy... Jednakże mam watpliwosci co do komfortu uzywania cieplej wody. Roznica w cenie miedzy tymi kotlami wynosi 1000 zl, wiec jest sie nad czym zastanawiac... Czy ktos moglby cos poradzic?
    Pozdrawiam,
    jedrek

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    Nie pamietam, czy ten kociol ma jakis zasobnik wbudowany, czy nie. Jesli nie, to ciepla wode masz z ogrzewacza przeplywowego. Jedna lazienka i kuchnia, wiec nie za duzo punktow poboru. czyli teoretycznie mniejszy powinien wystarczyc. Dodatkowo, mieszkanie jest na tyle male, ze mniejszy kociol bedzie pracowac z lepsza sprawnoscia. I dodatkowa sprawa. Jesli nie masz komina, to z tego mniejszego kotla komin mozna wypuscic przez sciane. Z wiekszego nie, bo limit mocy kotla do takiego rozwiazania jest 21 kW. Mysle, ze ten mniejszy bedzie ok.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam Turbo Max Pro 24 kW w domu jednorodzinnym. Moc maksymalna faktycznie jest potrzebna do podgrzewania wody użytkowej przy poborze wody ciepłej (np. u mnie zapotrzebowanie na ciepło dla budynku wynosi 6,5 kW) Póki co mam jedną łazienkę i te 24 kW ze spokojem wystarczają do wszystkich potrzeb. W poprzednim domu był piec 21 kW i w zasadzie też nie było problemów z ciepłą wodą. Niedogodności występowały w sytuacjach, gdy w czasie pobierania wody, ktoś zacznie pobierać z drugiego odbiornika. Ale to występuje i przy 21 kW i przy 24 kW. Wyjściem byłby piec z zasobnikiem, ale wiadomo, ze to inna kasa.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi. Jesli chodzi o komin, to bede chcial sie przebijac bezposrednio przez dach (zaleta mieszkania na strychu). Zasobnik odpada z dwoch powodow: cena i powierzchnia lazienki w ktorej bedzie kociol (tylko 3,7 m2...). Chyba zdecyduje sie faktycznie na ten mniejszy.
    Pozdrawiam,
    jedrek

  5. #5

    Domyślnie

    Również stoję przed trudnym wyborem kociołka wiszącego niezajmującego dużo miejsca (mieszkanie 80m2), najlepiej dwufunkcyjnego. Uważam, że moc przy takich małych mieszkaniach powinna być podyktowana nie jak wszyscy twierdzą w koło zapotrzebowaniem CWU, tylko mocą minimalną, aby dobrze modulował ograniczając w ten sposób zużycie gazu. Pisząc to, cały czas mam na myśli kociołek TURBO, który jest bardziej ekonomiczny przy wyższych temperaturach CO.

    Z uwagi na powyższe, uważam, że bardzo fajnym kotłem (chyba go kupię) jest SAUNIER-DUVAL ISOTWIN H-MOD F-35E (TURBO), który moduluje od 5kW do 35kW. Kocioł można z powodzeniem kupić za 4000 netto + chyba płyta montażowa za 200 netto. Kocioł jest renomowanej firmy, dobry serwis (w mojej okolicy), duży zakres modulacji i bardzo zadowalające wyniki w przygotowaniu CWU z uwagi na górny zakres mocy 35kW.
    Niestety nie udało mi się znaleźć osoby, która by go użytkowała i mogła zdać relację, instalatora na razie żadnego nie pytałem.

  6. #6

    Domyślnie

    Sorki, wkradł się mały błąd: nie ISOTWIN tylko ISOFAS H-MOD F35-E

  7. #7

    Domyślnie

    Mam pytanie dla użytkowników kotłów 2f: jak wygląda w czasie i konforcie napełnienie średniej wanny ?

    W cenie kotła ISOFAST zawarty jest również bezprzewodowy, tydodniowy regulator pokojowy z funkcją wakacje.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam taki kocioł ale z zasobniekiem 70l dla powierzchni 120m2 tez myslałem ale kupiłem 20kW, lepsza sprawność przy max obciążeniu.
    PRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony