dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie która działka leprsza ta od wschodu czy zachodu?

    Już sama nie wiem . Sąsiad ewentualnie zamieniłby się na działkę, ale nie wiem która jest łatwiejsza, jeśli chodzi o dobór projektu. Walory krajobrazowe właściwie takie same.
    W tej chwili moja działka jest długa 56m, szeroka 18m. Wjazd może być od południa (główna droga) lub wschodu (droga wewnętrzna). Czyli opcja tarasu od północnego zachodu, i trudny wybór domu na wąską działkę.
    Działka sąsiada ma podobne wymiary, a znajduje się po przeciwnej stronie. Wjazd od południa albo zachodu. Do tej działki mogę dokupić 13m szekokości, i będę miała 31m szerokości - od drogi głównej czyli południa. Z długości mogę zrezygnować i zrobić coś na kształt kwadratu - czyli jakieś 31m na 35m.
    Ale z tego co czytałam, wydaje mi się że jednak moja działka, mimo że jest długa i stosunkowo wąska, ma lepsze położenie jeśli chodzi o strony świata. A może jestem w błędzie....
    Pomocy!!!!!!!!! nie wiem co robić!!!!!!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    sądze że powinnaś zdecydować się na drugą działkę, z możliwością zmiany jej wymiarów (31m x 35m). W takim przypadku mimo wjazdu z południa będziesz miała większe możliwości w wyborze domu.
    W przypadku wąskiej działki (18m) wybór domu jest bardzo ograniczony.

  3. #3

    Domyślnie

    A co z kierunkami świata????? Będę "skazana" na taras od północy lub wschdu. Bo od zachodu lub południa równa się taras od drogi .

  4. #4

    Domyślnie

    To zależy jaki chcesz dom. Jeśli nie będzie zbyt rozłozysty to wystarczy cofnąć dom w głąb działki, a od strony ulicy obsadzić ogrodzenie gęstym zywopłotem. Taras możesz tez mieć od strony zachodniej (dom przesunąć w stronę wschodu), gdzie przez całe popołudnie bedzie słońce.
    Podaj więcej szczegółów odnośnie twojego przyszłego domu, to cos znajdziemy

    Pzdr
    Żaba

  5. #5

    Domyślnie

    Z pewnością działkę kwadratową o boku ponad 30m znacznie łatwiej jest zabudować niż długą i wąską - praktycznie nie ma ograniczeń w projektach jeśli chodzi o szerokości/długości budynku (oczywiście nie mówimy o rezydencjach ).
    Niestety ustawieni względem stron świata niewiele się poprawia przy takiej zamianie. Popieram Żabę - od ulicy (zwłaszcza małej osiedlowej uliczki) można się skutecznie odgrodzić zielenią - fakt że trochę to potrwa, ale okna pokoju dziennego i taras od wschodu/północy to naprawdę nienajlepszy pomysł. Lato trwa u nas krótko, przez ponad pół roku będzie tam smutno, ciemno i szaro - czy warto? Przemawiają przeciwko takiemu ustwieniu również względy praktyczne - duże okna po słonecznej stronie dają wymierne oszczędności na ogrzewaniu, jeśli takie same okna są po stronie północnej, ciepło ucieka tą drogą.
    Moja rada: zmieniajcie, jesli tylko możecie, na działkę kwadratową, ale lepiej żeby dom miał pokój dzienny i taras ze słonecznej strony.

  6. #6

    Domyślnie

    Szukamy niewielkiego i prostego domku, no i oczywiście taniego w budowie !!!!!!!!!
    Właściwie SŁOMKA (www.archeton.com.pl) to jest to czego szukamy (wątek piętro niżej to też moje dylematy ).
    Chcielibyśmy by nasz domek miał:
    - 100-120 m;
    - garaż w bryle, zadaszony kawałek tarasu;
    - na dole: duzy salon z kominkiem, jadalnia, kuchnia (może być nawet ze spiżarnią ), łazienka z miejscem na kabinę prysznicową, spore pomieszczenie gospodarcze,
    - na górze: dwie sypialnie, niewielki pokoik do pracy, i ładna przestronna łazienka,
    - najlepiej nieskąplikowany dwuspadowy dach.
    Właściwie wymagania mamy nie wielkie , ale wybór trudny. .
    Pozdr.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dołącze się do rozmowy. Magmi radzi, zeby sie zamieniac, na działki. Niby tak, ale ta inna działeczka jest nieco w dole, i przebiega mały strumyczek. Amidala, czyli moja dróga połówka, nie zauważyła tego. Ja raczej nie jestem za zamiana, bo nasza obecna podoba mi sie bardziej. A zeby dokupic te 13m to trzeba mieć jeszcze pieniazek, a moja drukarka sie ostatnio coś psuje )

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    aha... Witaj Magmi... dawno sie nie słyszelismy, ale kupe roboty mam w fabryce i nie mam czasu forumować

  9. #9

    Domyślnie

    jaki tam strumyczek
    to raczej coś jakby rowek
    Może nie jest super równa ta działka sąsiada, ale przecież w trakcie budowy cała działka jest zrójnowana. A dopiero potem się zajmuje urządzaniem ogrodu (czytaj równaniem terenu).
    Czy nie mam racji???????

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Kiedys poprosiłem administratora forum o umieszczenie rysunku działki, a własciwie działek , ale chyba mnie nie lubi bo nie dodał. Ta byłoby łatwiej dyskutować . Ale cóz. Nie ma rysunku (. Ale zawsze mozna pojechać w jakaś sobote i popatrzeć.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Kizio masz racje, ale ja juz ci mówiłem, ze tam moze byc wyższy poziom wód gruntowych. Nawet niech bedzie wyzszy o 15 cm, to juz dużo

  12. #12

    Domyślnie

    Cóż, działek idealnych chyba nie ma (albo są, ale kosztują fortunę ). Nasza działka ma wjazd od północnego zachodu (ze wskazaniem na zachód), więc wybraliśmy projekt z tarasem na południowo-wschodnim narożniku. Dom dosuniemy maksymalnie do północnego boku działki, a taras wysuniemy w bok (na południowy zachód), żeby mieć na jego części słoneczko również popołudniu. Jak widać, też nie jest to idealny układ, ale znaleźliśmy "swoje" rozwiązanie.
    Osobiście mam "uczulenie" na zbyt bliskie sąsiedztwo - moi rodzice przez wiele lat mieli obok domu ogródek szerokości 4m , potem płot, następne 4m i dom sąsiadów - koszmar, zero intymności! Dlatego, jeśli zostaniecie przy swojej wąskiej działce z wjazdem od wschodu (o ile pamiętam, w takim układzie ona jest nie tyle "wąska", co "płytka"), gorąco namawiałabym Was na taras z boku. Lepiej z tego południowego, ale rozumiem też obiekcje Amidali odnośnie tarasu od strony ulicy...
    Decyzja i tak będzie Wasza.

  13. #13

    Domyślnie

    Magmi, dzięki za słowa otuchy i zrozumienia . Ta zamiana działek - to świeża myśl, która zaproponowali bardzo mili sąsiedzi - którzy bardzo chcą byśmy byli sąsiadami przez tzw. płot - bo póki co jesteśmy, ale po przekątnej.
    Właściwie taras z boku - to rzecz postanowiona (o ile nie zamienimy się na działki ).
    W swoim wątku - tym wcześniejszym, gdzie bardzo mi pomogłaś , napisałam właśnie o domku SŁOMKA z archetonu (ale się powtarzam , ale chcę wybrac jak najlepiej ). Tam jest salon południowo-zachodni, a taras częściowo na zachód, ale i na północ . Póki co to rozwiązanie jest najbliższe mojemu (naszemu) wyobrarzeniu o domu i działce. Bo będzie tak: 12 m od drogi (głównej), potem dom (też jakieś 12-14m), i zostaje mi jeszcze miejszce na ogród jakieś 30m dł, 18m szer.
    Bardzo podoba mi się Twoja strona o domku, działce i projekcie . Pzdr.

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki. Postaram się wrzucić tam trochę zdjęć w najbliższym czasie.

    Jesli chodzi o Słomkę, chętnie bym ją obejrzała, ale nie mogę: oprogramowanie używane przez Archeton "kłóci się" z moim komputerkiem i nie widzę rzutów . Muszę poczekać do soboty, aż wróci mój mąż ze swoim wiernym laptopem , to zajrzę i się wypowiem....

  15. #15

    Domyślnie

    W takim razie poczekam cierpliwie do soboty . Chętnie też pochwaliłabym się naszą działeczką, która sprawia nam tyle kłopotów . Pewnie zdjęcia i tak nie oddają tego co widzą oczy i serce czuje... chyba musze się uśmiechnąć do DM, on lepiej się na tym zna, i może gdzieś zamieściłby jakieś zdjęcia. Pzdr.

  16. #16

    Domyślnie

    Magmi, może znalazłaś małą chwilkę, mimo tak upalnego weekendu , i udało Ci się obejrzeć Słomkę. Liczę na Twoje komentarze... (DM też ). Pzdr.

  17. #17

    Domyślnie

    Amidalo, przyznaję szczerze że jeszcze nie zajrzałam do Słomki , bo nie dotykałam przez weekend komputera - cieszyłam się słoneczkiem tudzież odzyskanym mężem . Ale dziś zajrzę na 100% (obiecuję!) i jutro odpowiem... Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    tak tylko się przypominam
    Cieszę się, że odzyskałaś męża. Już go nie wypuszczaj . Rozumiem doskonale - nas też czekają liczne rozłąki, bo DM cały czerwiec i lipiec będzie na wyjazdach . Pozdr.

  19. #19

    Domyślnie obejrzałam Słomkę...

    Pooglądałam sobie Słomkę.

    Co mi się podoba:
    -prostota bryły (proste jest ładne )
    -układ parteru, rozmiary poszczegónych pomieszczeń
    -dobre wykorzystanie poddasza (mało korytarza, przestronna łazienka, ustawne pokoje przyzwoitej wielkości)
    -zadaszone wejście i taras
    -bezpieczne schody

    Co budzi moje wątpliwości:
    - wyniesienie budynku o prawie pół metra ponad teren (osobiście wolę domy z podłogą na poziomie gruntu albo podniesioną o 1-2 stopnie - więcej stopni tworzy barierę między domem i ogrodem)
    - wynikające z tego wyniesienia schodki w holu
    - kopertowy dach garażu udziwniający prostą bryłę

    Jeszcze można się czepiać braku spiżarni czy prysznica na parterze, ale to zależy od tego czy Wam na tym akurat zależy.

    Amidalo, muszę to powiedzieć, choć wiem, że nie będzie to po Twojej myśli: ten zgrabny domek zdecydowanie wymaga ustawienia na Waszej działce pokojem dziennym od południa. Inaczej po prostu będzie w nim ciemnica (i zimnica od jesieni do wiosny...) Balkon na górze - to samo. Ta elewacja została pomyślana jako południowa, robienie z niej elewacji północnej mija się z celem...

    To tyle moich przemyśleń - pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Och, wielkie dzięki Magmi za ocenę . Co bardziej mnie "cieszy", Twoje wątpliwości niemal idealnie pokrywają się z moimi .
    - o tych schodkach rozmawiałam już z zaprzyjaźnionym inspektorem nadzoru, tez mu się nie podobają - no i zgadzam się, że coś z tym trzeba zrobić;
    - jeśli chodzi o prysznic, to myślimy żeby zrobic małą wnękę na kabinę, kosztem zmniejszenia nieco kotłowni;
    - wiem, że nie ma spiżarni , i na to nie mam pomysłu ;
    - troszkę martwi mnie, czy ta kuchnia nie jest zbyt mała?;
    - a gdyby tak dodać jeszcze jedno okno w salonie, na tej ścianie co garaż (jeśli byłby na południowej ścianie);

    Ciągle jeszcze mam nadzieję, że da się znaleźć projekt żeby taras był z tyłu domku .
    Ale może przekonam się, ze od frontu nie będzie tak źle.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony