dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    ...W projekcie nie ma izolacji pionowych, jest pozioma na bloczkach papa na lepiku. Nie ma również żadnego styropianu w pionie w ścianie fund. Nasz kierownik twierdzi, że jeśli damy na bloczki papę termozgrzewalną lub folię i taki sam materiał izolacyjny pod posadzki, połączony dokładnie z izolacją na bloczkach, utworzy to szczelną membranę i będzie wystarczające. Czy tak będzie dobrze?
    bingo -ada - zarówno Twój projektant jak i Twój kierownik ma racje, ze wazna izolacja pozioma - a pionowej moze nie byc ...
    natomiast pozioma powinnna byc wykonana bardzo porzadnie i nic nie stoi na przeszkodzie zebys na pozioma dała zarówno pape jak i folie
    generalnie i tak duzo zaoszczedzisz nie dajac zbędnej pionowej ...
    za to bedziesz miała mocniejszy beton w fundamencie ...

    pzdr

  2. #22

    Domyślnie

    Brzoza - dzięki za odpowiedź.
    Ale jak to? I papa i folia? Mają mi połączyć porządnie izolację na bloczkach z izolacją wewnątrz i musi to być ten sam materiał - czyli albo - albo (folia - papa).
    Pozdrawiam, Ada

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Brzoza - dzięki za odpowiedź.
    Ale jak to? I papa i folia? Mają mi połączyć porządnie izolację na bloczkach z izolacją wewnątrz i musi to być ten sam materiał - czyli albo - albo (folia - papa).
    Bingo- Ada
    mozesz dac zarówno 2 x papa na lepiku ... na to luzem folie na fundament ...
    na posadzke powtórzyc to samo - papa plus folia na posadzce

    pzdr

  4. #24

    Domyślnie

    Ja się dziwię dlaczego sciana fundamentowa ma być nadlewana w dwóch częściach.Częśc sciany wystającej ponad ziemię wylewa się w jednej części. Podejrzewam jakiś błąd przy wyzanaczaniu poziomu 0. Potem rozumowanie prawidłowe izolacja jakimś lepikiem i 2 razy warstwa papy i ściana.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza

    za to bedziesz miała mocniejszy beton w fundamencie ...

    pzdr
    Dlaczego?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    A może i mi pomożecie?

    Dzisiaj leją B20 z gruszki do dołków o głęb. 90 cm, na to pójdą bloczki (3 rzędy)
    Nie za mało tych rzędów bloczków? Na pewno tylko 3 powinny być? I na pewno te 90 cm to jest poniżej strefy przemarzania?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    Cytat Napisał bingo-ada
    A może i mi pomożecie?

    Dzisiaj leją B20 z gruszki do dołków o głęb. 90 cm, na to pójdą bloczki (3 rzędy)
    Nie za mało tych rzędów bloczków? Na pewno tylko 3 powinny być? I na pewno te 90 cm to jest poniżej strefy przemarzania?

    Strefa przemarzania o ile mi wiadomo jest na głębokości 1 m, sam zbrojony beton ma wys. 90 cm plus bloczki częściowo obsypane - będzie razem ponad 1 m. Dom jest posadowiony nisko, my go odrobinę wynosimy, bo jesteśmy w dołku. Tu raczej wątpliwości nie mam.
    Pozdrawiam, Ada

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Strefa przemarzania o ile mi wiadomo jest na głębokości 1 m, sam zbrojony beton ma wys. 90 cm plus bloczki częściowo obsypane - będzie razem ponad 1 m. Dom jest posadowiony nisko, my go odrobinę wynosimy, bo jesteśmy w dołku. Tu raczej wątpliwości nie mam.
    Tylko, że strefa przemarzania liczy się od powierzchni gruntu, a nie od szczytu ściany fundamentowej. Poza tym głębokość tej strefy jest różna w różnych regionach kraju.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Nie bardzo rozumiem intencji architekta projektanta - skoro ława nie ma pełnej izolacji to po jaką cholere pozioma izolacja ściany fundamentowej w poziomie ławy? Sam nie wie czego chce chyba.
    Fakt - ale źle napisałeś, powinno być:

    Nie bardzo rozumiem intencji architekta projektanta - skoro ściana fundamentowa nie ma pełnej izolacji pionowej to po jaką cholere pozioma izolacja ściany fundamentowej w poziomie ławy? Sam nie wie czego chce chyba.

    Do Gryfpc: Masz bardzo mokrą działkę. Proponował bym wydać niewielką ilość kasy i zrobić dodatkową izolację przeciw wodną. Na te ławy dałbym dwie warstwy papy na lepiku opuszczone do połowy ławy. Bloczki kazał wymurować na gładką spoinę z wyszczotkowaniem wiążącej zaprawy, (lub wylać w gładkie szalunki), z obydwu stron ścianki przykleił bym papę termozgrzewalną z opuszczeniem jej co najmniej do polowy ławy , dalej tak jak w projekcie.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał brzoza

    za to bedziesz miała mocniejszy beton w fundamencie ...

    pzdr
    Dlaczego?
    dlatego, ze beton dojrzewa 28 dni, a wytrzymałości nabiera znacznie dłuzej ... w tym czasie nastepują reakcje wymagajace wody ...

    Hydroliza glinianu trójwapniowego

    3CaO*Al2O3 + 6H2O --> 3CaO*Al2O3*6H2O

    Hydroliza żelazianu czterowapniowego (celitu)

    4CaO*Al2O3*Fe2O3 + (n+6)H2O --> 3CaO*Al2O3*6H2O + CaO*Fe2O3*nH2O

    Hydroliza krzemianu trójwapniowego (alitu)

    3CaO*SiO2 + (n+1)H2O --> 2CaO*SiO2*nH2O + Ca(OH)2

    Hydroliza krzemianu dwuwapniowego (balitu)

    2CaO*SiO2 + nH2O --> 2CaO*SiO2*nH2O


    pzdr

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał bingo-ada
    Strefa przemarzania o ile mi wiadomo jest na głębokości 1 m, sam zbrojony beton ma wys. 90 cm plus bloczki częściowo obsypane - będzie razem ponad 1 m. Dom jest posadowiony nisko, my go odrobinę wynosimy, bo jesteśmy w dołku. Tu raczej wątpliwości nie mam.
    Tylko, że strefa przemarzania liczy się od powierzchni gruntu, a nie od szczytu ściany fundamentowej. Poza tym głębokość tej strefy jest różna w różnych regionach kraju.
    Anpi - jak obsypiemy budynek, to od powierzchni gruntu będzie ponad 1m. W naszym regionie strefa przemarzania jest właśnie na 1m.
    Pozdrawiam, Ada

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał brzoza

    za to bedziesz miała mocniejszy beton w fundamencie ...

    pzdr
    Dlaczego?
    dlatego, ze beton dojrzewa 28 dni, a wytrzymałości nabiera znacznie dłuzej ... w tym czasie nastepują reakcje wymagajace wody ...

    Hydroliza glinianu trójwapniowego

    3CaO*Al2O3 + 6H2O --> 3CaO*Al2O3*6H2O

    Hydroliza żelazianu czterowapniowego (celitu)

    4CaO*Al2O3*Fe2O3 + (n+6)H2O --> 3CaO*Al2O3*6H2O + CaO*Fe2O3*nH2O

    Hydroliza krzemianu trójwapniowego (alitu)

    3CaO*SiO2 + (n+1)H2O --> 2CaO*SiO2*nH2O + Ca(OH)2

    Hydroliza krzemianu dwuwapniowego (balitu)

    2CaO*SiO2 + nH2O --> 2CaO*SiO2*nH2O


    pzdr
    Dzięki bo nie wiedziałem - powiedz mi czy w przypadku gdy pionowo zaizolujesz to oznacza to automatycznie ,że beton wewnątrz pozbawiony jest wody? Izolując pionowo nawet suchą zewnątrznie powierzchnię i tak pozostawiasz część wody w masywie przy czym przez oktres czay w którym ściana czy ława jest wystawiona np. na słońce nie następuje odparowywanie wody - odmiennie do sytuacji w której beton bez izolacji wystawiony jest na zewnątrz (choć może na niego równie dobrze padać deszcz ) - w każdym razie ogólnie rzecz biorą różnice powinny być niewielkie.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Dzięki bo nie wiedziałem
    nie ma sprawy ...

    pzdr

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Geno
    Dzięki bo nie wiedziałem
    wiem Grzesiu ... ze nie wiedziałeś
    kiedys moze to pojmiesz ...
    pzdr
    Jak chcesz mogę Ci napisać "poemat" w tej kwestii - ja tego nie pojęłem bo nie ma co tu pojmować ale się cieszę ,że Tobie się udało ,nie ważne ,że długo,ważne ,że w ogóle

    Cholera,że też chce Ci się te ksiązki przepisywać - w sumie mając na kolanach księgi medyczne ti i ja mogę internetowym lekarzem zostać


    P.S. brzoza ma prośbe - jak chcesz wymieniać "celne" uwagi nie związane z tematem zapraszam na priv - szczerze mówiąc to mnie się nie chce bawić w piaskownicowe zagrywki - ja nic do Ciebie nie mam
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony