dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 110
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 2188
  1. #181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Hej Krupiarz!!

    A może zrobiłbyś pare zdjęć i wrzucił na forum?

    Ania

  2. #182

    Domyślnie

    W sumie to mógłbym, tylko zawsze brakuje mi czasu by przejrzeć wątek jak się to robi, gdzie zakłada się albumy i jak te zdjęcia wkleja itd.

    Cały czas czegoś szukam (obecnie rozpracowuję temat elektryki i instalacji alarmowej bo za tydzień jadę z koksem w tym temacie, a już teraz musze kupić kable i osprzęt).

    Jak mi powiesz jak to krok po kroku szybko i skutecznie zrobić, to coś wkleję.
    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  3. #183

    Domyślnie Śliczny projekt

    Witam wszystkich.
    Jestem kolejnym członkiem klubu Wielbicieli Domu za rogiem.
    Projekt zakupiliśmy w marcu, a teraz czekamy na pozwolenie na budowę.
    Tak przy okazji zazdroszczę wszystkim, którzy już budują.
    Zatem wszelkie uwagi mile widziane.

    A tak na marginesie, informacja dla wszystkich rozpoczynających budowę, jestem geologiem i w razie wątpliwości służę poradą.
    pozdrawiam
    Agnieszka
    :D
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  4. #184

    Domyślnie

    Agniecha - witamy w klubie

    W sumie to być może będę potrzebował porad w sprawie GWC i przydomowej oczyszczalni ścieków. Woda zalega nie dość nisko. Ale o tym później. Skontaktuję się.

    A ja właśnie jestem mocno zdenerwowany
    Wczoraj postawili mi ściankę od spiżarni. Generalnie to na żywo wygląda to do dupy. Za dużą mam spiżarnię w stosunku do kuchni. Na pewno jest to do zmiany.
    I teraz mamy dylemat: zmniejszać spiżarnię czy ją zlikwidować??
    Rozmowy trwają.
    Ci którzy to rozwiązanie skopiowali niech przemyślą zmianę.
    Nie każdy ma dostatecznie rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną i nie wszystko widzi na papierze.
    Ten brak wyobraźni niestety prawdopodobnie będzie kosztował.

    Pozdrawiam

    ps. trochę znam się na elektroenergetyce (przyłącza, taryfy, ogólnie elektryka), w ramach możliwości też moge pomóc.
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Kurpiarz!! Byłoby super gdybysmy zobaczyli zdjecia, mysle, ze wiekszosć obecna tutaj byłaby Ci ogromnie wdzieczna)

    ja nie jestem omnibusem internetowym a wklejania zdjec nauczylam sie w maksymalnie 20 minut. Po prostu zalóż sobie gdzies album, ja zalozylam na www.photosite.com i potem skopiuj zdjecia z internetu. Na forum jest mnostwo szczegolowych instrukcji jak to zrobic, to na prawde bardzo proste.

    Co do mojej budowy- plany były zeby rozpoczac na wiosne, ale zespol okolicznosci przeszkodzil nam w realizacji tych zamierzen. Na razie termin lipiec- jestesmy na etapie dogadywania sie z wykonawcą.


    Pozdrawiam i zycze pozytywnie zakonczonych zmagan ze spizarką)

    Ania

  6. #186

    Domyślnie

    Postaram się, obiecuję.
    Może w weekend znajdę chwilę.

    Pytanie formalne: Nie ma ktoś gotówki pożyczyć? Potrzebuję na już jedynie 50 000 PLN??!!
    Taka drobna kwota ...

    Zapożyczony jestem aktualnie na 30 000 PLN (ale to chyba dobrej duszy nie będzie przeszkadzało ...).

    Sprzedaję mieszkanie, zainteresowanie jest duże,ale nikt jeszcze nie powiedział sakramentalnego "TAK". Nie chcę wstrzymywać ekip.

    Wyszedł mi jeszcze jeden "kwiatek". Ekipa zamiast utrzymać osie ścian zewnętrznych, zlicowała je z bloczkami fundamentowymi. Straciłem przez to 10 cm. Przy utrzymaniu wymiarów małego pokoju na dole i szerokości pom. gospodarczego, brak "wyszedł" mniejszej kabinie prysznicowej (generalnie WC). Jest trochę kicha.
    Uważajcie więc na powyższe.

    Ale poza powyższymi dwoma/trzema drobnymi problemami wszystko ok .

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  7. #187

    Domyślnie Kilka słów o moim ślicznym domu za rogiem.

    Z uwagi na specyficzne ukształtowanie terenu (bardzo stromy podjazd), jesteśmy zmuszeni obniżyć poziom zero w garażu względem zera w mieszkaniu o jakieś 50-70 cm.
    Garaż poszerzamy o ok. 2m, jednocześnie robiąc wjazd ze strony bocznej ściany.
    Gdyby nie ukształtowanie terenu i posadowienie budynku względem wjazdu nie decydowalibyśmy się na zmianę bryły budynku!!!
    Oczywiście wiąże się to ze schodami między domem a garażem , ale coś za coś.
    Rezygnujemy z balkonu i jak wielu z Was przenosimy wyjście na taras, na ścianę przy jadalni.
    W związku z powyższymi zmianami powiększamy kotłownię oraz gospodarujemy miejsce na niewielki warsztacik w garażu.
    Nie budujemy balkonu mając za oknem 13-to arową działkę.

    PS.
    W piątek przymierzamy się do pierwszej wyceny stanu surowego.
    Czekamy na sugestie i wszelkie uwagi.
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  8. #188

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Wlasnie dzisiaj ogladalem jak lał się beton w ziemię, fajne uczucie szkoda tylko że to tyle kosztuje . No ale najważniejsze że już coś się zaczeło dziać
    pozdrawiam

  9. #189

    Domyślnie

    Witam,

    A teraz coś co pare osob oczekiwalo.
    Anstak mnie zmobilizowala i zalozylem album Domu za Rogiem.

    ZAMIESZCZAM TAM RZUTY I SKANY!!!.

    Zainteresowanych odsylam wiec na strone ponizsza i prosze dokonywac download-ów.

    Zamieszczam tez pare pierwszych zdjec oraz tych najbardziej aktualnych.
    http://Krupiarz1.photosite.com/

    Wkrotce doloze wiecej

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  10. #190

    Domyślnie

    Witam
    Krupiarz...Kurcze... gratuluję widzę, że idzie na ostro)))
    Super!!!!
    Oby tak dalej!
    p.s.
    no ale schody masz cudne!!
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  11. #191

    Domyślnie

    Jedno pytanie: czy wejscie do pomieszczenia 18 - nad grażem jest na jednej wysokości co spocznik schodów 12?

  12. #192

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich wielbicieli Domu za Rogiem i tego wątku.

    Wojtek44 jeśli chodzi o wejście do pomieszczenia nad garażem, to ze spocznika schodów prowadzą do niego dwa schodki wycięte w ścianie (sama byłam zaskoczona ) czego oczywiście wcześniej w projekcie moje mało wprawne oko nie widziało. Czyli drzwi do tego pomieszczenia nie będą zlicowane ze ścianą od strony schodów, tylko powstanie tam mała wnęka.
    Jeśli ktoś podpatrzył (w skanach Krupiarza) rozwiązanie dotyczące pralnio-suszarni i garderoby, to my w końcu doszliśmy do wniosku, że zamienimy miejscami te dwa pomieszczenia, czyli na miejsu pralnio-suszarni będzie garderoba i odwrotnie. Pomieszczenia są duże, a po podniesieniu ścianki nad garażem o dwa max-y wyszły też dość wysokie.
    Mamy jeszcze jeden pomysł (po rozmowie z panią architekt) - w łazience na górze, w miejscu gdzie w oryginalnym projekcie przewidziana była pralnia, czyli w tej najgłębszej wnęce, będzie kabina przysznicowa. Nad nią okno połaciowe, a po przeciwnej stronie, ścianka granicząca ze schodami będzie z luksferów, żeby doświetlić schody. Już to sobie wyobrażam: z jednej strony ciepły prysznic a z drugiej rozgwieżdżone niebo
    Pozdrawiam.

  13. #193

    Domyślnie

    Wczoraj odbyła się pierwsza impreza w naszym nowym domu!! Trochę się pośmialiśmy, że zamiast gości do salonu, to do garażu zaprosiliśmy (na garażu już dach opapowany). Grill pachniał że aż miło. Następna impreza już przy kominku. No i komisyjnie razem z gośćmi sprawdziliśmy, że komin coś krzywy murarzom wyszedł i poprawiać muszą. Zestresowali się, ale poprawią Dziś zalewają taras i schody przed domem.
    Jakieś zdjęcia są ale to już mąż (Krupiarz) powkleja do albumu.
    Pozdrawiam.

  14. #194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Kurpiarz, Iveta- Bardzo, bardzo dziekujemy za zdjęcia i czekamy na więcej!!.
    Gdy tylko będe miała sie czym pochwalic wrzucę swoje)

    Pozdrawiam
    Ania

  15. #195

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.
    Muszę przyznać, że miło było pooglądać zdjęcia i skany. Również dziękuję. Przyznaję, że Wam zazdroszczę. Właśnie wczoraj studiowaliśmy z moim mężczyzną, każdy szczegół pokolei i dyskutowaliśmy o naszych zmianach. My jednak mamy wersję podstawową projektu.
    Dostaliśmy już też wstępną wycenę na stan surowy otwarty 26 tys. z fundamentami, schodami, kominami. Ale wszystko wskazuje na to, że fundamenty zrobimy sami.

    Czekamy na dalsze zdjęcia. Mnie osobiście interesują zdjęcia kuchni i spiżarni, bo nie wiemy jak to rozwiązać. Przechodnie pomieszczenie do garażu rzeczywiście wydaje się za małe.

    Chociaż teraz mamy inne zmartwienia, różnica wysokości na podjeździe wynosi u nas jakieś 10m i jest bardzo stromo. Droga już zrobiona (tzn. roboty ziemne), ale trzeba ją jeszcze jakoś zabezpieczyć i wymyśleć rozwiązanie na podjazd w zimie.
    Przy okazji może też umieszczę kilka zdjęć, jak nauczę się wklejakć, dla zainteresowanych.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Agniecha
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  16. #196

    Domyślnie

    agniecha1 jeśli chodzi o spiżarnię to sami jeszcze do końca dziś nie wiemy jak będzie wyglądała (wielkość i kształt narożnika od strony kuchni). Na projekcie nie wyglądało, że będzie aż taka duża - w stosunku do kuchni - więc naradzamy się z panią architekt co z tym fantem zrobić. Ścianka między salonem a kuchnią też może ulec zmianie. Będzie ale jeszcze do końca nie wiemy jakiego kształtu. Jak już coś ustalimy to oczywiście podamy do wiadomości na forumie.
    Pozdrawiam.

  17. #197

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden szczegół który mnie zastanawia, a mianowicie jak my większe meble na poddasze wniesiemy? Gdy już schody zalali i ściankę od kabiny na dole postawili, to okazało się, że jakby trochę wąsko się zrobiło hmmm. Mąż już kombinuje, że będzie przez okna balkonowe wciągał hihi Trzeba będzie meble do montażu kupować.
    Pozdrawiam.

  18. #198

    Domyślnie

    Dzięki Iveta

    Dobra uwaga jeśli chodzi o wnieisenie mebli na pierwsze piętro, bo my np. zrezygnowaliśmy z balkonu i co wtedy? O tym też musimy pomyśleć.
    A pytanie jeszcze o łazienkę , rozumiem, że piszesz o kabinie prysznicowej, tzn. że się zmieściła? Krupiarz pisał coś o źle zlicowanych ścianach i braku miejsca na prysznic. A ja sobie nie wyobrażam łazienki na dole bez prysznica.
    Dzięki za uwagi i czekam na dalsze.
    pzdr
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  19. #199

    Domyślnie

    Architekt stwierdziła, że da się zrobić na dole kabinę prysznicową. Nie będziemy wstawiać brodzika, żeby sztucznego podziału i tak niewielkiej powierzchni podłogi robić, tylko wyłożymy płytkami i zrobimy odpływ w posadzce. Drzwi będą półogkrągłe, rozsuwane. Kabina też ma być od wewnątrz po okręgu. Tak jakoś ma to wyglądać.
    Pozdrawiam.

  20. #200

    Domyślnie Stan surowy otwarty

    Witam wszystkich, dziękuję za przesłane skany.
    Krupiarz- zdjęcia domu są inspirujące. Tylko pozazdrościć. I mam pytanie- firma wycenia mi stan surowy otwarty z dachem, dachówka cementowa na 114 tysięcy brutto, za wszystkie prace od wytyczenia budynku poczynając. No i nic mnie nie interesuje poza nadzorem. Krupiarz, Jędrek- jak to oceniacie? Pewnie macie już swoje obliczenia.

    pozdrawiam
    Mariusz

Strona 10 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony