dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie problemy...budowa podatki działka;(

    Witam mam problem z budowa i potrzebuje fachowej pomocy.otoz w zeszym roku sprzedalam mieszkanie i zoobowiazalam sie przeznaczyc kase na cele mieszkaniowe w ciagu 2 lat.dlugo zastanawialismy sie czy kupic mieszkanie czy sie budowac wiec minal juz rok.teraz podjelismy decyzje ze skoro mama ma dzialke to lepiej sie wybudowac ale zostal nam na to niecaly rok czasu;(a na dodatek dziaka jest nie podzielona wiec nim to sie stanie i mama ja na nas przepisze to minie przynajmniej kilka miesiecy?podsuncie jakies pomysly co dalej z tym robic?czy na szybko zaczac budowac w tym roku czy poczekac i zaplacic ten podatek?aaa i co najwazniejsze czy jesli np w lipcu kupilabym czesc materialow to czy urzad skarbowy uznalby te faktury skoro jeszcze nie mam dzialki?licze ze pomozecie bo na innych forach sie zawiodlam.pozdrawiam i z gory dziekuje za podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli się zdecydujesz na budowę domu i będziesz zbierać fakturki i nadejdzie ten sądny dzień przedstawienia ich w US każą ci przedstawić także pozwolenie na budowę oraz akt notarialny działki (u mnie koszt zakupu działki wszedł w te wydatki).
    czy będą brać pod uwagę to, że wcześniej kupowałaś materiały bud. tego nie jestem pewna. skłaniałabym się do tego, że nie. ale upewnij się w US.


    były tu takie rady, żeby zapłacić ten podatek, bo jeśli nie uzbierasz całej kwoty nie dość, że płacisz 10%podatku to jeszcze odsetki.

    nie jest łatwo uzbierać mimo wszystko tych "pieniędzy" czy raczej wydatków. najwięcej pochłania chyba wykończeniówka, okna, tynki, hydraulika, drzwi, jak było u mnie. choć minęły dwa lata (bez 2 mies.)od zakupu działki, i musimy wprowadzić się w lipcu (sprzedaż mieszkania=bezdomność ) to do ostatniego dnia zbierałam faktury.

    może wypowie się ktoś bardziej kompetentny.
    pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    Odkup od Mamy działkę,
    już masz część kosztów.

    Pozwolenie powinnaś przez ten rok załatwić, nawet pewnie kupić materiały.

    Q.

  4. #4

    Domyślnie

    no mam taki zamiar tylko nie mpowcie nikomua mam prosbe do Was czy wiecie gdzie znajduje sie lista "rzeczy" ktore uzna urzad skarbowy...tzn za co moge miec rachunki ktore bede mogla przedstawic urzedowi.a moze macie taki spis to poprosze o maila: [email protected] bardzo dziekuje

  5. #5

    Domyślnie

    na pewno nie wchodzi w grę ogrodzenie i to co poza domem.
    poza tym wszystko, przyłącza też.
    jeśli brama garażowa to tylko w budynku mieszkalnym.
    mogą być rachunki imienne, z waszym nazwiskiem i adresem.

    wiadomo armatura, itp.
    jeśli chodzi o ten kredyt to sie nie martw. ja miałam podobnie.jejku pokomlikowane to wszystko

  6. #6

    Domyślnie

    no ciezka sprawa...a sprawdzali ci to w urzedzie skarbowym czy masz kredyt czy jakos to ominelas?

  7. #7

    Domyślnie

    sprzedaliśmy mieszkanie, trochę kasy dostaliśmy od teściów.

    gdy mieliśmy jeszcze sporo pieniędzy mąż postanowił zainwestować w dział. gosp., wiedzieliśmy już wtedy, że będziemy musieli wziąć kredyt na wykończenie domu. było to dla nas wielkie ryzyko, ale je podjęliśmy. w urzędzie skarbowym nie interesowało ich skąd miałam pieniądze, bo dla nich to miała być kwota, za jaką sprzedaliśmy mieszkanie.

    i ja w gruncie rzeczy nie obawiałam się czy ich będzie interesowało skąd pochodzą pieniądze.

    nie sprawdzali tego w żaden sposób.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony