dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Niagara

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Problem z kredytem pomocy - niski dochód ?

    Witam wszystkich ,

    Jestem współwłascicielką działki na której stoi dom rodziców , chciałabym zaciągnąc kredyt pod budowe własnego domu na tej działce.
    Mój problem polega na tym iż potrrzebuje kwote kredytu 200 tys, na 30 lat *ja mam 29* próbowałam w BPH , ale odmówił mi przyznania kredytu gdyz moje średnie zarobki brutto z ostatnich 3 miesiecy to :

    1) 2320 brutto podstawy / msc
    2) 3750 brutto podstawa + premie + nadgodziny /msc

    Problem w tym że BANKBPH, bieerze tylko pod uwage podstawowe wynagrodzenie .

    Moje pytanie , czy jest jakiś Bank , który bedzie rozpatrywał moje wynagrodzenie łączne ( podstawa i dodatki ) ?
    Umowa na czas nieokreślony .


    Prosze , doradzcie do jakiego mam sie udac BAnku? czy moje zarobki rzeczywiscie dyskwalifikują przyznanie kredytu ?

    Pozdrawiam

    Maria

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie w lukasie chcieli "średnie miesięczne" wynagrodzenie z ostatnich 3 m-cy

  3. #3

    Domyślnie

    Multibank i PKO też o ile mnie pamięć nie myli chcą średnią (z ostatnich 6 mieś)

  4. #4

    Domyślnie

    Nic się nie przejmuj tylko wal do innego banku np GE lub Millenium. GE na moje wyczucie daje kredyty dość łatwo. Ja brałem w Millenium.
    Spróbuj, nie poprzestawaj na jednym banku !
    Od 17.12.2007 na swoim

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    orzeszek_rania

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Nic się nie przejmuj tylko wal do innego banku np GE lub Millenium. GE na moje wyczucie daje kredyty dość łatwo. Ja brałem w Millenium.
    Spróbuj, nie poprzestawaj na jednym banku !

    ja też osobiście polecam Millenium bank, mam podobne dochody jak Ty nawet trochę mniejsze i nie było żadnego problemu kredyt 150 tyś na 30 lat. a najlepiej pójdź do Expandera tak jak my zrobilismy i oni Ci za darmochę wsio wyliczą jeśli podasz im dochody i mnustwo informacji, podadzą Ci wyliczone mniej więcej raty i oprocentowania danych banków i sobie wybierzesz najkorzystniejszy. My wybralismy Millenium, jak na razie wsio sprawnie idzie
    pozdrawiam
    GG 2633945

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Niagara

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    WITAM PONOWNIE !!

    Zastanawiam sie nad Ptf Bank , ich druczek do zaswiadczenia o zarobkach , jest ogólny nie ma podziału na premie nadgodziny itd.

    Milenium hmn, zaglądnełam na ich stronke i podobnie , wynagrodzenie na druczku jest rozbite co w moim przypdaku *niska podstawa płacy* moze sie okazac ponownie krokiem nie do przeskoczenia.


    Apropo brał ktos kredyt w Ptf?

    Jakei inne banki stosują ogólne druki bez wnikania w nadgodziny, premie, nagrody i inne cuda.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    niestyty, banki biorą pod uwagę jedynie średnią z kilku miesięcy.

    pzdr

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    orzeszek_rania

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    czy wiedzeliście że można negocjować oprocentowanie?? ja byłam w szoku
    jak się dowiedziałam że mozna....
    z banku Millenium zrezygnowaliśmy szybko, zmieniłam na ich temat całkiem zdanie jak już udało nam się w końcu zgromadzić wszystkie papaiery to okazało się że nam machneli oprocentowanie 8% pogieło ich.... a wcześniej mydlili oczy że promocja że 3,5% że to że śmianko. jak dostaliśmy umowę, to okazało się że za rzeczoznawce który ma na kotrolę przychodzić mamy bulić dodatkowo 900 zł niech się wypchają, podziekowaliśmy Państwu i poszliśmy do PKO BP, i byłam w szoku, obsługą i tym że wszystko od razu dostaliśmy na paierku i Pani pytała jakie nas interesuje oprocentowanie, powiedzieliśmy że około 3% PAni powiedziałą że może dać 4% my skrzywiliśmy się zawołała drugą Panią i dali 3,5%, w szoku byłam, teraz wypełniamy jakieś dziwne kosztorysy i mase innych papierków które sobie zarzyczyli, a i za kontolę przed kolejną transzą podobno mamy nie płacić....
    A wy płacicie coś????
    GG 2633945

  9. #9

    Domyślnie

    Od czego by tu zacząć........ ?
    Widzisz nastały takie czasy, że negocjowac można wszystko i wszedzie (no prawie )
    W banku negocjujesz nie oprocentowanie a marżę. Oprocentowanie oparte jest na stawce Wibor/Libor więc nie będzie nigdy stałe. Marża 3-4% to rozbój w biały dzień. Nie dziwie się że po takiej marzy z usmiechem zrezygnowli z innych oplat.
    Przejrzyj ofertę innych bankow i porównaj do Twojego 3,5%.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzeszek_rania
    czy wiedzeliście że można negocjować oprocentowanie?? ja byłam w szoku
    jak się dowiedziałam że mozna....
    z banku Millenium zrezygnowaliśmy szybko, zmieniłam na ich temat całkiem zdanie jak już udało nam się w końcu zgromadzić wszystkie papaiery to okazało się że nam machneli oprocentowanie 8% pogieło ich.... a wcześniej mydlili oczy że promocja że 3,5% że to że śmianko. jak dostaliśmy umowę, to okazało się że za rzeczoznawce który ma na kotrolę przychodzić mamy bulić dodatkowo 900 zł niech się wypchają, podziekowaliśmy Państwu i poszliśmy do PKO BP, i byłam w szoku, obsługą i tym że wszystko od razu dostaliśmy na paierku i Pani pytała jakie nas interesuje oprocentowanie, powiedzieliśmy że około 3% PAni powiedziałą że może dać 4% my skrzywiliśmy się zawołała drugą Panią i dali 3,5%, w szoku byłam, teraz wypełniamy jakieś dziwne kosztorysy i mase innych papierków które sobie zarzyczyli, a i za kontolę przed kolejną transzą podobno mamy nie płacić....
    A wy płacicie coś????
    Witam serdecznie
    Osobiście mam kredyt na mieszkanie w Multibanku.Powiem szczerze iż byłem klientem wielu banków i jeszcze nigdy nie byłem tak zadowolon z warunków jak i obsługi jak w tym banku.Poleciłem ten bank dwojgu moich znajomych i są zachwyceni!
    Teraz jestem w trakcie rozmów dotyczących finansowania zakupu dzialki i budowy domu.Złożyłem papiery i wszystko jest na dobrej drodze.Oprocentowanie jak na razie to 2,65 na działkę a na budowę 2,35.Oczywiście CHF! Do czasu wpisu do księgi wieczystej oprocentowanie oczywiście wzrasta o 1%.Prowizja za udzielenie kredytu w granicach 1 %.Zobaczymy jak przebiegną negocjacje.Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie Re: Problem z kredytem pomocy - niski dochód ?

    Cytat Napisał Niagara
    Witam wszystkich ,

    Jestem współwłascicielką działki na której stoi dom rodziców , chciałabym zaciągnąc kredyt pod budowe własnego domu na tej działce.
    Mój problem polega na tym iż potrrzebuje kwote kredytu 200 tys, na 30 lat *ja mam 29* próbowałam w BPH , ale odmówił mi przyznania kredytu gdyz moje średnie zarobki brutto z ostatnich 3 miesiecy to :

    1) 2320 brutto podstawy / msc
    2) 3750 brutto podstawa + premie + nadgodziny /msc

    Problem w tym że BANKBPH, bieerze tylko pod uwage podstawowe wynagrodzenie .

    Moje pytanie , czy jest jakiś Bank , który bedzie rozpatrywał moje wynagrodzenie łączne ( podstawa i dodatki ) ?
    Umowa na czas nieokreślony .


    Prosze , doradzcie do jakiego mam sie udac BAnku? czy moje zarobki rzeczywiscie dyskwalifikują przyznanie kredytu ?

    Pozdrawiam

    Maria
    Spróbuj w PKO BP. Ja tam wziąłem i niedosyć ze na druczku nie jest napisane osobno wypłata zasadnicza osobno premie, to jeszcze średnia jest z 3 miesięcy.

  12. #12

    Domyślnie Re: Problem z kredytem pomocy - niski dochód ?

    Cytat Napisał Art-p
    Spróbuj w PKO BP. Ja tam wziąłem i niedosyć ze na druczku nie jest napisane osobno wypłata zasadnicza osobno premie, to jeszcze średnia jest z 3 miesięcy.
    Przecież właśnie chodzi o to zeby nie było podziału na premie i wynagrodzenie zasadnicze tylko dochód ogółem.........

  13. #13

    Domyślnie Re: Problem z kredytem pomocy - niski dochód ?

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Cytat Napisał Art-p
    Spróbuj w PKO BP. Ja tam wziąłem i niedosyć ze na druczku nie jest napisane osobno wypłata zasadnicza osobno premie, to jeszcze średnia jest z 3 miesięcy.
    Przecież właśnie chodzi o to zeby nie było podziału na premie i wynagrodzenie zasadnicze tylko dochód ogółem.........
    Przepraszam za niezbyt jasne wypowiadanie opini- w sensie strikte chodziło mi o to właśnie że nie ma podziału, czyli brany jest cały dochód Przepraszam- będe się starał jaśniej przedstawiać swoje opinie

  14. #14

    Domyślnie

    no gdyby sie dokladnie zastanowić co napisałeś to może i tak

    W kazdym razie jest kilka banków nie rozdzielających dochodów.

  15. #15

    Domyślnie Kredyt

    Sprobuj w PKO Bank Polski.
    Wlasie zalatwilem tam kredyt .....i jestem z siebie dumny. Nie dosc. ze z prowizja zszedlem max w dól na czym zyskalem 1000 jednorazowo to wynegocjowalem marze oszczedzajac 100 na racie!
    Rafal pisal zeby negocjowac marze....

    sa naprawde mile panie tam w gliwicach na Nowym Swiecie..


    powodzenia

    DaroMan..

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola i Jacek
    Witam serdecznie
    Osobiście mam kredyt na mieszkanie w Multibanku.Powiem szczerze iż byłem klientem wielu banków i jeszcze nigdy nie byłem tak zadowolon z warunków jak i obsługi jak w tym banku.Poleciłem ten bank dwojgu moich znajomych i są zachwyceni!
    Teraz jestem w trakcie rozmów dotyczących finansowania zakupu dzialki i budowy domu.Złożyłem papiery i wszystko jest na dobrej drodze.Oprocentowanie jak na razie to 2,65 na działkę a na budowę 2,35.Oczywiście CHF! Do czasu wpisu do księgi wieczystej oprocentowanie oczywiście wzrasta o 1%.Prowizja za udzielenie kredytu w granicach 1 %.Zobaczymy jak przebiegną negocjacje.Pozdrawiam
    Potwierdzam dobrą obsługę w Multibanku (albo trafiliśmy na dobrych doradców bankowych ). Sprawnie, w miarę szybko i mieszczą się w terminach, które określi dorada bankowy w momencie składania wniosku. Poza tym zwolnienie z prowizji związanych z prowadzeniem konta osobistego w czasie płaty kredytu mieszkaniowego (żadnych opłat za prowadzenie konta, przelewy bankowe).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony