dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Wniosek o zwrot Vat

    Dopiero się za to zabrałam i już na wstępie poległam. Przy samym wniosku (załącznik jakoś wypełniłam, ale jeszcze nie do końca). Załamała mnie część D "Obliczenie kwoty zwrotu oraz przysługujących limitów". W D1 mam podać "kwotę zwrotu prze ograniczeniem limitem" a w D2 "obliczenie przysługujących limitów oraz kwoty zwrotu zgodnie z art jakimśtam", w tym jest mowa o cenie 1m2 powierzchni . Skąd mam wziąć ten 1m2 i czy został ogłoszony (gdzie?) bo ponizej jest adnotacja, że części tej nie wypełnia się jeśli nie została ogłoszona ta cena. Ufff?
    Ktoś pomoże?

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ok. Dzięki.
    No to idźmy dalej: Jeżeli na fakturze jest taki numerPKWiU:
    28.11.23-63.39 a w wykazie taki: 28.11.23-63 czy to znaczy, że materiał odlicza się? Czy to 63.39 jest tylko uściśleniem do 63?
    Czy do 30 czerwca odliczam Vat za rok 2005 i 2004 (od maja oczywiście) czy mogę tylko za 2005? Dodam, że robię odliczenie zakwalifikowane jako 'raz w roku' a nie 'po zakończeniu inwestycji". Za 2006 oczywiście nie odliczam? Dopiero w przyszłym roku?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    No to idźmy dalej: Jeżeli na fakturze jest taki numerPKWiU:
    28.11.23-63.39 a w wykazie taki: 28.11.23-63 czy to znaczy, że materiał odlicza się? Czy to 63.39 jest tylko uściśleniem do 63?
    Odlicza się

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Czy do 30 czerwca odliczam Vat za rok 2005 i 2004 (od maja oczywiście) czy mogę tylko za 2005? Dodam, że robię odliczenie zakwalifikowane jako 'raz w roku' a nie 'po zakończeniu inwestycji". Za 2006 oczywiście nie odliczam? Dopiero w przyszłym roku?
    Za 2004 i 2005. Wydaje mi się, że 2006 też mozesz, ale nie jestem pewien, lepiej zapytaj w US.

    Arecki

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedzi.
    A ktoś wie czy za 2006 do końca czerwca można odliczać czy nie? Dziś się już nie zapytam ani w weekend. Trochę to by było dziwne bo np. podatek dochodowy rozliczamy za rok ubiegły do końca kwietnia tego roku ale bez tych 4 miesięcy. No ale zwrot Vat trochę się rządzi innymi prawami...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    ...
    A ktoś wie czy za 2006 do końca czerwca można odliczać czy nie? ...
    Można.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    O! Jakaś podstawa? Czyli co: w roku przyszłym odliczę to co uda mi się zebrać od lipca 2006 do jakiegos tam miesiąca w 2007?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony