dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Bardzo prosze o poradę w aranżacji

    Mam salon połaczony z jadalnia a jadalnię z kuchnią - coś w rodzaju L (generalnie na dole otwarta przestrzeń) do salonu jakdalni i holu kupłam gres polerowany bardzo jasny beż 50/50- poradźcie mi jakie płytki do kuchni, na schody i do wiatrołapu, generalnie chciałabym cos jasnego (podobaja mi się ciemne meble kuchenne) - nie moge sobie z ytym poradzić.

    Ps. preferuje raczej styl nowoczesny i jasne barwy podłogi, ciemne meble

    Pzdr
    Dorota

  2. #2

    Domyślnie

    Zadałaś bardzo nietypowo pytanie. To tak jakbyś napisała, że kupiłaś beżowe płytki na podłoge do łazienki, a nie wiesz jakie na ściane.....
    Temat morze.... Jaki styl lubisz?, jakie będą meble?, jak ta płytka jest co kupiłaś gładka ok beż ok, ale czy jednolita??, może ma takie żyłki jak marmur.... czemu nie kupiłaś płytek do całości..
    Ja na pewno nie poradze, ale napisz coś więcej, wklej zdjęcie płytki napisz jak chcesz mieć, a pewnie dużo osób będzie Ci moglo doradzić. Ja mam na całości jasne płytki 65m2, mi się bardzo podoba. Jak chcesz to wkleje zdjątko. Kuchnia będzie ciemna. Na podłodze w kuchni jasne kafle z ciemną pośrodku.

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym zrobiła tak:..mam tak u siebie....zdecydowanie na całości jedna płytka, przestrzenie muszą się łagodnie przenikać zrobienie nagle innej płytki w kuchni oddzieli ją a zamysł przestrzenny był jednak inny, (z tego co zrozumiałam), żeby jednak nie było zbyt monotonnie noi salon,jego funkcja różni się od funkcji pozostałych pomieszczeń, wprowadziłabym inny matreiał np. w postaci parkietu,lub płytki inne,np. imitujące drewno w części salonu, np. żeby wyodrębnić kącik wypoczynkowy a wtedy schody z tego samego rodzaju.Jednak konkretne rozrysowanie polączenia tych dwóch materiałó to robota , jak nie dla projektanta to na długi wieczór z kartką w ręku...

  4. #4

    Domyślnie

    ja tez stanełam przed tym problemem w podobnej kolorystyce
    chciałam gres polerowany ecri w kuchni i przedpokoju a zostawał mi ganek i schody (ale tu mogłam odgrodzić progiem i by problemu nie było) i chyba odpusze sobie polerke i wybiore bardzo jasny gres włoski (znalazłam takowy w Brzesku ) cene ma przyzwoitą i jak porównałam wizualnie z polerowanym, to śmiem twierdzić że włoski jest jasniejszy

    a może gres szkliwony - niestety w Krakowie nie znalazłam nic interesującego wszystkie szkliwone były dla mnie za ciemne
    aha no i jeszcze chyba poszukiwania sie zaweżą do 50X50? chyba ze jest ci obojetne jaki beda miały rozmiar.

    Ja dalej szukam wiec jak cos bede miała to podrzuce namiar, moze akurat spasuje [a moze jeszcze kuchnie tym polerem pociągniesz? zostną juz tylko schody i wiatrołap i z górki )

    znalazłam karteczke ze sklepu (zapisywałam płytki w ecru)
    jumilla crema (Azteca) - ale tak teraz mi sie przypomina ze wcale taka jasna nie była
    nika19

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nasz Domek
    ja bym zrobiła tak:..mam tak u siebie....zdecydowanie na całości jedna płytka, przestrzenie muszą się łagodnie przenikać zrobienie nagle innej płytki w kuchni oddzieli ją a zamysł przestrzenny był jednak inny, (z tego co zrozumiałam), żeby jednak nie było zbyt monotonnie noi salon,jego funkcja różni się od funkcji pozostałych pomieszczeń, wprowadziłabym inny matreiał np. w postaci parkietu,lub płytki inne,np. imitujące drewno w części salonu, np. żeby wyodrębnić kącik wypoczynkowy a wtedy schody z tego samego rodzaju.Jednak konkretne rozrysowanie polączenia tych dwóch materiałó to robota , jak nie dla projektanta to na długi wieczór z kartką w ręku...
    Natchnęłaś mnie - juz mam plan wszędzie będzie jasny polerowany gres - w salonie natomiast ciepły (ale ciemny) brąz, który stworzy jakby dywanik na tle jasnego gresu, (oddzielę go dekorem) i takie same ciemne zrobię stopnie schodów, natomiast podstopnice jasne.

    Już oczami wyobraźni widzę piękna skórzaną ecru sofę na tle ciemnego gresu (ale narazie to tylko wyobraźnia sofa musi poczekać

    Dziękuję

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony