dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 43
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 843
  1. #41

    Domyślnie

    Bodzio77, Przemo +,

    Pokażcie światu jaka piękna jest Rozeta ...
    Może jakieś fotki, please .....

  2. #42

    Domyślnie

    Tomki 4,
    widzę,że też macie zagwozdkę z tymi oknami. To nie takie proste, ja nakserowałam już kilka widoków elewacji i rzutów i kombinuję jak by tu nie spsuć tymi swoimi pomysłami elewacji, wiesz te okna chyba muszą mieć jakiś ład. Wydaje mi się, że jak okno w sypialni to u dziewczynek też. U nas w projekcie w garderobie jest 90x150 i może dać takie same w pokojach, ściany nie zabiorą a trochę światełka wpadnie Sama juz nie wiem
    Zostawiam Was na razie z troskami

    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Rozemary,

    Chyba mam juz dosyc myslenia nad tymi oknami. Teraz jeszcze sie zastanawiam czy robic ze szprosami czy bez, bo gdzieś czytałam że owszem ładnie to wygląda ale tylko z zewnatrz... .
    My także ciągle oglądamy elewacje, a potem znowy rzuty. Nasza starsza córka już nawet nie reaguje kiedy ganiamy po mieszkaniu z miarką i wszytko porównujemy...

    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Witaj Tomki 4,
    o tak, szprosy to kolejny temat z cyklu "uroda a funkcjonalność", podobnie jak drewniane czy PCV. Ja tez juz pomału mam dosyć, tym bardziej, że decyzję muszę podejmować już lada moment. Pan od okien powiedział, że jeśli myślę o oknach drewnianych na maj-czerwiec, to na poczatku lutego muszę składać zamówienie. A wiadomo jak okna, to muszę już podjąć decyzję jaki dach, brama garazowa, klinkier-kamień itd. Gdy już zdecudowałam sie na kolor okien, okazało się, że nie ma w tym kolorze bramy garażowej, gdy dobrałam cegłę klinkierową, to nie było do kompletu płytki elewacyjnej i tak w kółko coś. Myślałam, że nie będzie to az takie męczące Nie poddaję się jednak i myślę, że jakoś to wszystko poskładam w całość, byle zdrowie na tym nie ucierpiało

    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Rozemary,

    Z czego zdecedowaliście się budować?

    tomki4

  6. #46

    Domyślnie

    Tomki 4,
    zrezygnowalismy ze ściany jednowarstwowej i budujemy z (i tu przepiszę z projektu) "beton komórkowy 24 cm odmiany 600 + 15 cm styropianu"

    Rozemary

  7. #47

    Domyślnie

    Rozemary,

    Mój mąż stwierdził, że to tak jak my

  8. #48

    Domyślnie

    Tomki 4,
    spróbuję wkleic dwa zdjęcia fundamentów przy pomocy córki, bo sama jeszcze niezbyt biegła jestem w tym temacie. No to zobaczymy czy się udało(mam obawy, że będą zbyt duże, ale nic to).Próbuję.....

    http://img61.imageshack.us/img61/9756/dscf1106ho3.jpg

    http://img61.imageshack.us/img61/7519/dscf1125am9.jpg

    pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Witam wszystki rozetkowiczów i ja dołączam do grona , myślę, że do końca stycznia kupimy projekt i ruszymy z budową .

    rozemary
    aż miło popatrzeć jak rośnie Twoja rozetka w jakim rejonie budujesz?
    pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    Rozemary,

    Ja także już chcę taki murek wystający z ziemi ...

    Śliczna okolica. Zapach lasu poczułam oglądając Twoje zdjęcia ....

    pozdrawiam
    tomki

  11. #51

    Domyślnie

    Tomki 4,
    działka jest rzeczywiscie ładna, ale sporo drzew dookoła i dlatego tak sie męczę z tymi oknami, boję się żeby nie było zbyt ciemno.
    Nawet się nie spostrzeżesz jak szybko i u Ciebie wyrośnie taka ścianka, a później cały domek

    edi13,
    witaj w klubie miłośników Rozety , my budujemy się na Pomorzu.

    Pozdrawiam

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KRW

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Szerokość garażu projektu ROZETA

    Witam
    Naszej rodzince bardzo spodobał się projekt domu ROZETA. Mamy jednakze WIELKI problem - nie mieści się na dziełće. Po wyeliminowaniu okien w garażu nadal brakuje nam 38cm. Wpadliśmy na pomysł by zmniejszyć garaż o 38cm. Mamy więc prośbę do Wszystkich osó które posiadają projekt ROZETY o podanie szerekości garażu od środka, tak byśmy mogli obliczyć czy taki zabiej jest w ogóle możliwy.
    Bardzo prosimy o odpowiedź.
    Kasia

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KRW

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Projekt ROZETA z Domeny

    Witam
    Bardzo naszej rodzice spodobał się projekt ROZETA. Mamy działkę i wielki problem. Dom się ni mieści. Nawet po wyeliminowaniu okien w garażu brakuje nam nadal 38cm. Wpadliśmy na pomysł - nie wiem czy dobry ale tonący brzytwy się chwyta - by zmniejszyć o 38cm garaż. Mamy więc wielkie pytanie. Jeżeli możemy prosić o podanie szerekości garażu od środka (oczywiscie by chociaż teoretycznie sprawdzić czy taka ewentualność wchodzi w rachubę).
    Za wszelkie odpiwedzi będziemy wdzięczni.
    Pozdrawiamy
    Kasia

  14. #54

    Domyślnie

    KRW,
    po spojrzeniu na plan to będzie chyba w tej węższej części ok.306cm. Polecam telefon do autora projektu pana Marcina Michalskiego - miły człowiek, na pewno coś podpowie i doradzi (tel. 71 3531665 )
    Pozdrawiam

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KRW

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Rozemary wielkie dzięki za podanie wymiaru garażu i numeru telefonu. Jutro będziemy zdzownili do projektanta, by się czegoś więcej dowiedzieć. Od razu mi się humor poprawił bo przy takiej szerokości garażu w węższej jego części to może da się coś wykombinować.
    Pozdrawiam
    Kasia

  16. #56

    Domyślnie

    Witam KRW,

    Witamy w Klubie Rozetkowiczów, może pomysł przeniesienia kotłowni za garaż a tym samym wydłużenie go o wymiar 1,8 m pomoże rozwiązać Twój problem. My tak zarobiliśmy mamy większy wiatrołap a rówież odgłosy z kotłowni nie będą tak słyszalne. Garaż się poszerzy przy wieździe a tym samym będziesz mógł go zmniejszyć o 38 centymetrów.
    Napewno telefon do projektata Rozety p. Marcina, który zawsze służy dobrą radą nie zaszkodzi i może pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu.

    pozdrawiam

    tomki 4

  17. #57

    Domyślnie

    Witam,

    KRW, jak tam rozmowa z projektantem, mam nadzieję że znalazło sie jakieś rozwiązanie

    My jutro idziemy do naszej architekt. Mam nadzieję, że po tej wizycie już przyspieszymy z papierkami.

    pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Rozemary,

    Zmienialiście może coś ze schodami. W projekcje wysokośc stopnia wychodzi 19 cm. To w sumie wysoko. Nasza architekt może nam zmienic na 17, wtedy dokłada nam dwa schodki, co nie jest problemem. Boję się jednak że jakieś inne konsekwencje wyjdą po drodze ...
    A z oknami postanowiliśmy nic nie zmieniać. Zobaczymy jak wyjdzie w "praniu".

    pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie ROZETKA

    A ja wczoraj zamówiłam projekt i strasznie się cieszę ale to dopiero początek pozdrawiam
    edi13

  20. #60

    Domyślnie

    Gratuluję decyzji

    Teraz to już tylko wypatrywać listonosza...

    pozdrawiam

Strona 3 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony