dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 43
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 843
  1. #61

    Domyślnie

    Tomki 4,
    przez ostatnie dni walczyłam z oknami, musiałam dać do wyceny no i trzeba było na coś w końcu się zdecydować. Spotkanie z architektem zburzyło całą naszą koncepcję. Powiedział, że jak okna na górze to i na dole w tej samej lini i rozmiarze. No ale my chcieliśmy na dole większe a na górze nieco mniejsze - powiedział, że to będzie źle wygladało i nie podpisze się pod taką zmianą
    Podobnie nie zaakceptował pomysłu z dużym oknem- witryną od strony ogrodu - te same argumenty. Na dole ustaliliśmy więc dwie witryny 180x180, patio w rozmiarze 250x230 i na zachodniej ścianie okno 180x150 lub jesli się da namówic dwa okna 150x150 - jedno w jadalni, drugie w kuchni, a na górze bez zmian.
    Wycena okien była natomiast trochę szokujaca, spodziewałam się niższych cen.
    Drewniane ze szprosami u Urzędowskiego 31000, bez szprosów - 25600,
    w MS drewniane ze szprosami - 26000, PCV ze szprosami 16400.
    No i mamy nad czym myśleć.
    Ciekawa jestem jakie Wy planujecie okna, czy już jesteście zdecydowani na coś konkretnego?
    Jeśli chodzi o schody, zostawiamy wszystko bez zmian.

    Pozdrawiam

  2. #62

    Domyślnie

    Rozemary,

    Jeśli chodzi o okna to w sumie nic nie zmieniamy. W końcu zostawiliśmy jak jest w projekcie. Jedynie lekko je powiększyliśmy. W salonie oba na 180x150, w jadalni tak samo a w kuchni 150x150. Na górze bez zmian. Nasza architekt wyrysowała na elewacji zmiany i rzeczywiście nie najlepiej to wygląda, więc dałam spokój. Najbardziej mi zależało na jednym oknie ale dużym w salonie . Mój mąż od początku był przeciwny łączeniu tego okna
    Ceny rzeczywiście są szokujące Ja już właściwie odpuściłam sobie marzenia o drewnianych. Zastanawiają mnie tylko te szprosy, właściwie nie wiem czy chcę


    pozdrawiam

  3. #63

    Domyślnie

    Rozemary,

    Te okienka z MS to z jakimiś bajerami czy jakieś standardowe. My zaczynamy się zastanawiać, jak ruszymy z budową to znając życie na myślenie będzie mało czasu . Mąż przywióżł z sokółki katalog. Najdroższe z najtańszych wyszły mi około 18.000 netto . Chyba musimy poważnie się za to zabrać, bo ceny chyba poszalały

    pozdrawiam

  4. #64

    Domyślnie

    Tomki 4,

    MS najtańsze 14 tys., z termozbrojeniem i potrójną szybą ok 2,5 tys. więcej.
    Na te najtańsze jest aż 24% promocja, ale sprzedawca, trochę polecony mrugał okiem, żeby tych nie brać, że stare technologie, że wypychają co mają i takie tam. Poczytałam na stronie MS i rzeczywiście lepiej decydować się chyba na okna termo PCV lub tytanowe. Te nasze ceny to ze sporymi witrynami - dwie 180x180 i z przesuwanym patio. Szprosy podobają mi się, ale tylko zewnętrzne w oknach drewnianych, W PCV nie bardzo. Na dzisiaj nadal brak decyzji co do okien

    Pozdrawiam

    Aha, Sokółki nie analizowaliśmy.

  5. #65

    Domyślnie

    Rozemary,

    U nas te dwie witryny będą 180x150, a patio też chyba zrobimy przesuwane. Ja trochę się obawiam przesuwanych okien bo kiedyś miałam takie i fatalnie się je myło. Mąż pociesza mnie że już takich nie robią (jak my mieliśmy) i teraz to żadem problem Ja jeszcze na żywo nie wdziałam tych okien, mąż już jeździł i oglądał - ogranicza mnie szkoła starszej córki i zajmowanie się mniejszą. Może w ferie będzie łatwiej. Też chcemy jakieś poważniejsze okna - ale za jakąś rozsądną cenę
    No nic chcieliśmy budowy to teraz nie narzekajmy ....

    pozdrawiam serdecznie

  6. #66

    Domyślnie

    Edi, jak tam projekt dotarł już ?

    No i mamy zimę ...

    Wczoraj koło północy po kolejnej sesji z metrówką doszliśmy do wniosku, że najlepiej chyba zostawić wszystko tak jak było.

    Rozemary,
    ile masz słupów podtrzymujących strop na parterze (o ile pamiętam także likwidujesz pokój na dole). Mnie się wydaje że jest jeden przy spiżarce, drugi na początku byłej kuchni a trzeci w ścianie przy oknie na patio. Mój mąż widzi jescze jeden pomiędzy patio a kuchnią . Ja go nie widzę.

    pozdrawiam

  7. #67

    Domyślnie

    Tomki 4,

    wydaje mi się, że masz rację, są tam raczej trzy słupy, spojrzałam na zdjęcie fundamentów( zamieszczałam je ) i pręty zbrojeniowe na słupy wystają w trzech miejscach. Boże, cztery to byłoby za dużo szczęścia.

    Edi,
    też jestem ciekawa, czy już ślęczysz nad projektem?

    KRW,
    co tam słychc, jaka decyzja?

    Pozdrawiam

  8. #68

    Domyślnie

    Edi chyba poluje na listonosza, nic się nie odzywa.

    Rozemary,
    Czasem kobiety mają rację. Pokazałam mężowi zdjęcie i się przekonał. Trochę wprowadziły go w błąd zdjęcia z budowy Hermesa. Tam ktoś zrobił jakby czwarty betonowy słup. A przecież oba projekty są w sumie takie same.
    Jak była ta wiosenna pogoda to troche się denerwowałam, że trzeba było trochę sie pospieszyć z papierkami bo pogoda ładna i można budować. Biel za oknami trochę mnie uspokoiła.

    pozdrawiam

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinay

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1

    Domyślnie rozeta

    rozeta :

    czy ktos juz postawil stan surowy ?

  10. #70

    Domyślnie

    Kinay,

    Prawdopodobnie stan surowy ma założyciel wątku Bodzio77 i Przemo+, jednak od września się nie pokazują na forum. Mimo wielu apelów nie chwalą się wybudowaną Rozetką .

    Rozemary,
    Jak tam budowlane przemyślenia. My czekamy na dalsze papierki (melioracja, droga itp.) mam nadzieję, że pod koniec lutego będziemy mieli pozwolenie.

    Edi,
    Dotarł do Ciebie wreście projekt?

    KRW, też się nie odzywają, czyżby zrezygnowali z Rozetki ?

    pozdrawiam serdecznie

  11. #71

    Domyślnie

    Tomki 4,

    zapadłam się w sobie , opuścił mnie entuzjazm i dopadły wątpliwosci. Cierpię na niemoc decyzyjną i nie ma na to póki co lekarstwa. Nie wiem co z oknami i dachówką, muszę nabrac do tego dystansu.
    Szkoda,że nikt z bardziej zaawansowanych w budowie Rozety nie chce pochwalic się swoimi przemyśleniami, pewnie byłoby łatwiej podejmowac decyzje

    Pozdrawiam

  12. #72

    Domyślnie rozeta

    Dotarł...., przeglądamy, przeglądamy.......hahhaah.
    Na razie wiem,że likwidujemy okna w jadalni na jedno 150X150, i jest problem z oknem w kuchni jest 150X150( likwidujemy mały pokój) nijak mi nie pasuje zlewu nie wstawie . Jakoś ubzdurałam sobie ze musi być pod oknem i inaczej być nie chce .A jak wy to rozwiazaliście? Zastanawiamy się nad przesuwanym patio jak to sie ma do funkcjonalności i oczywiście cena. Jutro papierki idą do adaptacji i czekamy na pozwolenie .Czekam na jakieś fotki pochwalcie się. pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    Rozemary,

    Jedynym lekarstwem na tego typu dolegliwości jest rzeczywiście dystans. Wiem to z teotii, ale wiem także ze w praktyce ciężko się to stosuje . Głowa do góry. Ja dzisiaj uświadomiłam sobie, że najwcześniej wprowadzimy się na wiosnę w przyszłym roku i dopiero mnie wzięło ...
    A Bodzio i Przemo mogliby parę fotek podesłać aby kobitki podtrzymać na duchu

    Edi,
    Cieszę się że projekt dotarł. Już zaczęłam wątpić w pocztę polską
    My także w jadalni łączymy okna na jedno 150x150, w kuchni planujemy 150x150 z ewentualną zmianą na 150x120 (także zlew pod oknem). Z wejściem na patio to poczekamy na wycenę okien wtedy zdecydujemy - wszystko zalezy od ceny.
    Też bym zobaczyła jakieś fotki

    pozdrawiam serdecznie

  14. #74

    Domyślnie rozeta

    Witam o poranku!!!! U nas dokumenty już przekazane do adaptacji . Oczywiście nie wytrzymałam i dałam u nas do wyceny okna w MS i wyszło mi bez okien połaciowych ^ 9800 PCV kolor bez szprosów i dodatków typu kluczyki dodatkowe zabezpieczenia i okno tarasowe normalne a z przesuwanym patio ok 12800 z montażem na ale za pół roku ceny moga ulec zmianie ... a jeszcze brama segmentowa 6500
    Rozemary co u ciebie głowa do góry będzie dobrze dół przejdzie ,a sprawy pójdą do przodu.
    pozdrawiam

  15. #75

    Domyślnie

    Witajcie Edi i Tomki,
    dziękuję za wsparcie, to chyba ta beznadziejna pogoda działa tak na mnie. U nas tylko leje i wieje, zwariowac można! Edi, ciekawa jestem, czy coś zmieniasz w swojej Rozetce? Koszty okien w MS ciężko porównac. My wycenialiśmy kolor, ale ze szprosami, z patio powiększonym do rozmiaru 250x220 i z dwoma fixami 180x180 więc wyszło znacznie więcej
    Strasznie kuszą mnie jednak okna drewniane, tylko ta cena, no i późniejsz konserwacja. Myślę, myślę, rysuję, kombinuję, mierzę - a co z tego wyjdzie????
    Pozdrawiam

  16. #76

    Domyślnie

    Witajcie Rozemary i Edi,

    sprawa okien zeszła na dalszy plan. Teraz tematem numer 1 jest materiał na ściany ... trzeba już powoli się zdecydować z jakiego składu jaki materiał.

    Papiery mamy juz wszystkie złożone. Czekamy na pozwolenie ...

    pozdrawiam serdecznie

  17. #77

    Domyślnie rozeta

    to super czyli sprawy idą do przodu!!!!!!!.Ja jutro jestem umówiona z wykonawca , trzeba zaklepać termin i ustalic cenę , termin realny początek czerwca pozdr

  18. #78

    Domyślnie

    Witajcie,

    ledwo odnalazłam nasz wątek. Po wielkich rozterkach zamówiliśmy w końcu okna w Ms - drewniane meranti w kolorze 0045. Wyobraźcie sobie, że termin realizacji zapisany w umowie to 25.07.07. Szaleństwo jakieś.
    No ale jeden temat pchnięty do przodu i ulga ogromna!
    Co tam u was słychać?

    Pozdrawiam

  19. #79

    Domyślnie

    Witajcie

    Mamy wrescie pozwolenie na budowe! Hurraa!

    Teraz to już trzeba konkretne decyzje podejmować za konkretne pieniądzie Czyli zacząć kupować materiały i całą resztę ...Do tej pory to mieliśmy czas, zaczynam chyba panikować Chcemy zacząć w kwietniu. Zobaczymy

    Rozemary,
    gratuluję decyzji. Chciałabym mieć ja juz za sobą ...

    Edi,
    jak tam ustalenia ?

    pozdrawiam serdecznie

  20. #80

    Domyślnie

    Witajcie,

    Widzię, że przygotowania do sezonu budowlanego w pełni. Wszyscy tak zajęci, że nie mają czasu na forum .

    U nas wielka burza mózgów. My już po rozmowach z ekipą (zaczynają od razu poświętach - aby była pogoda ) i rozeznaniu materiałowych i co z jakiego składu. Właśnie utkneliśmy przy dachu. Nie możemy się zdecydować na kolor - ciemnyczerwony czy kasztan. Od tego zależy kolor okien.
    Napiszcie jakie dachy planujecie.

    Rozemary,
    możesz zdradzić więcej szczegółów o oknach (jakie szyby i okucia i za ile) - to u nas kolejny etap po dachu

    pozdrawiam serdecznie

Strona 4 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony