dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie WODA NA WŁASNY KOSZT BEZ TYTUŁU WŁASNOŚCI!!!

    WITAM FORUMOWICZÓW,

    SPRAWA, KTÓRA CHCĘ PRZEDSTAWIĆ JEST KRÓTKA ALE JAK MI SIĘ WYDAJE DOTYCZY SZEROKIEGO GRONA INWESTORÓW.
    CHODZI MIANOWICIE O SPRAWĘ WARUNKÓW BUDOWY I ODBIORU PRZYŁĄCZA WODNEGO. W ZGK W WIELICZCE DOWIEDZIAŁEM SIĘ,ŻE WYBUDOWANY NA WŁASNY KOSZT PRZYŁĄCZ BĘDĘ MUSIAŁ ODDAĆ NIEODPŁATNIE TEMUŻ ZAKŁADOWI. TAK WIĘC NIE TYLKO ZOSTANE POZBAWINY SWOJEJ WŁASNOŚCI ALE POSREDNIO BĘDĘ ZMUSZONY SFINANSOWAĆ CZĘŚĆ PRZYŁĄCZA KOLEJNYM BUDUJĄCYM SIĘ, KTÓRZY NIE BĘDĄ MUSIELI PYTAĆ MNIE O ZGODĘ NA DOBUDOWANIE SWOJEGO ODCINKA SIECI.

    CZY MIELIŚCIE DO CZYNIENIA Z TAKIM STANOWISKIEM ZGK A JEŻELI TAK TO JAK ZOSTAŁ ON ROZWIĄZANY?

    POZDRAWIAM
    WOJTEK

  2. #2

    Domyślnie

    Też mnie to boli, w Wielkopolsce jest podobnie , Wodociągi to nadal relikt przeszłości, czego nie można powiedzieć o Energetyce

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    w końcu przyłącze czy kawalek sieci?
    i ile tego?

    a praktyka ta jest "normalna" ameryki nie odkryłeś, nie ma co się podniecać (chodzi o !!! i duże bukwy)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie

    Potwierdzam, w Gdańsku to samo. Jeśli nie chcesz czekać nie-wiadomo-ile to budujesz sam i oddajesz gminie. Wczoraj podpisałem umowę przedwstępną - muszę wybudować ok 20m sieci w drodze + przyłącze do swojej działki, a następnie oddać to za symboliczne 100 zł.

  5. #5

    Domyślnie

    CZEŚĆ BARBOSSA,

    U NAS W POLSCE BUKWY TO LITERY. A PISZĘ DUŻYMI BO TAK LUBIĘ.

    POZDRAWIAM
    WOJTEK

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też musiałem wykonać przyłącze (rozbudowę sieci ) 160m na własny koszt, z tym, że całość jest na mojej działce i potencjalni "podpinacze" muszą ze mną się dogadać w sprawie zwrotu kosztów inwestycji, bo inaczej, jak Pawlak, na swoje pole nie wpuszczę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    drogi Wojtek07 , dziękuję za pouczenie, tylko przy okazji na pytanie mógłbyś odpowiedzieć, chyba że Cię to niebardzo interesuje
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem o co ten krzyk, dla was najlepszym wyjściem jest właśnie oddać nawet całą nitkę wybudowanego wodociągu. Płacisz wtedy abonament i nic cię już nie obchodzi, gdy wodociągi to odbiorą. Jeżeli zaś zechcesz to sobie zostawić wodociągi pójdą ci na rękę. Ale wtedy wszystkie konserwacje, naprawy będziesz wykonywal sam tzn. będziesz wzywał wodociągi i im płacił za to

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    A może uda Ci sie coś wynegocjować? U nas jest podobnie - budujemy na wlasny koszt i mamy dwa wyjścia: albo pozostawiamy przyłącze na wlasność i kazdy następny musi się nami rozliczyć, ale w przypadku awarii również naprawiamy przyłącze na własny koszt; albo przekazujemy przyłącze wodociągom, a oni w zamian udostepniają nam wodę za darmo do trzech lat od momentu zamieszkania - taki gest Spróbuj, może zechca partycypować w kosztach...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony