dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Komunikat wyszukiwarki...

    ...informujący o tym, że nie można jej zbyt często używać (upraszczając) nie działa (tak jest od dawien dawna). Ja wiem o co chodzi, ale na początku były z tym problemy. Z tego co kojarzę, to nie jest problem trudny do rozwiązania, więc prosiłbym o interwencję.

    Pozdrawiam,
    Krisker

  2. #2

    Domyślnie Re: Komunikat wyszukiwarki...

    Cytat Napisał Krisker
    ...informujący o tym, że nie można jej zbyt często używać (upraszczając) nie działa (tak jest od dawien dawna). Ja wiem o co chodzi, ale na początku były z tym problemy.
    ja nigdy nie miałem komunikatu "że nie można jej zbyt często używać"

    natomiast często mam komunikat "Informacja" i białą pustkę pod tym - nomen omen - dość pojemnym słowem
    podobnie bywa przy kliknięciu - w profilu jakiegoś Forumowicza xxx - linka "Znajdź wszystkie posty xxx"

    jedyny ratunek wówczas to F5 [odśwież stronę]
    niekiedy już po 5. czy 6. próbie widać to, co chciało się zobaczyć
    ale czasem trzeba 8-11 kliknięć, co rzecz jasna dodatkowo obciąża niewydolny serwer
    bosko

    niestety, jest to kolejna rzecz nie do rozwiązania, która powstała po zmianach układu graficznego Forum i - najprawdopodobniej właśnie wtedy - wprowadzonych modach

    na otarcie łez i uspokojenie bluzgów powiem, że teraz przynajmniej można obejrzeć posty tych Forumowiczów, którzy mają loginy jedno- i dwuznakowe
    kiedyś się nie dawało tak zrobić
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  3. #3

    Domyślnie Re: Komunikat wyszukiwarki...

    Cytat Napisał ponury63
    ja nigdy nie miałem komunikatu "że nie można jej zbyt często używać"

    natomiast często mam komunikat "Informacja" i białą pustkę pod tym - nomen omen - dość pojemnym słowem
    podobnie bywa przy kliknięciu - w profilu jakiegoś Forumowicza xxx - linka "Znajdź wszystkie posty xxx"

    jedyny ratunek wówczas to F5 [odśwież stronę]
    niekiedy już po 5-6 razie widać to, co chciało się zobaczyć
    ale czasem trzeba 8-11 kliknięć, co rzecz jasna dodatkowo obciąża niewydolny serwer
    bosko

    niestety, jest to kolejna rzecz nie do rozwiązania, która powstała po zmianach układu graficznego Forum i - najprawdopodobniej właśnie wtedy - wprowadzonych modach

    na otarcie łez i uspokojenie bluzgów powiem, że teraz przynajmniej można obejrzeć posty tych Forumowiczów, którzy mają loginy jedno- i dwuznakowe
    kiedyś się nie dawało tak zrobić
    Jest to zabezpieczenie antyfloodowe, które ma zapobiec zbytniemu obciążeniu serwera przez roboty. No ale limit limitem, a komunikatu brak Normalnie jest: "Nie możesz tak szybko ponownie użyć wyszukiwarki. Poczekaj chwilę i spróbuj ponownie" (w ang. :"You cannot make another search so soon after your last; please try again in a short while."). Komunikat normalnie jest w pliku językowym pod pozycją: $lang['Search_Flood_Error']. Konfiguracja tego zabezpieczenia widoczna jest w panelu dopiero po przełączeniu na standardowy styl (subSilver). Ot taka wada fabryczna phpbb, a właściwie nowo dokładanych stylów.


    Nie wspomnę już o tym, że od dawien dawna wywala się wyszukiwarka (po wpisaniu "jak"). Ale to tak przy okazji (pisałem o tym wcześniej)
    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #4

    Domyślnie Re: Komunikat wyszukiwarki...

    Cytat Napisał Krisker
    Jest to zabezpieczenie antyfloodowe, które ma zapobiec zbytniemu obciążeniu serwera przez roboty.
    Dzięki za informacje. Tyle że floodowanie powinno mieć związek z konkretnym użytkownikiem [nie wiem tylko, czy śledzonym po IP, czy też po loginie Forumowicza], a mi bardzo często wyskakuje ten komunikat jako pierwsza informacja, kiedy korzystam z wyszukiwarki po np. pół godzinie od ostatniego szukania czy nawet dłużej.



    Cytat Napisał Krisker
    Nie wspomnę już o tym, że od dawien dawna wywala się wyszukiwarka (po wpisaniu "jak"). Ale to tak przy okazji (pisałem o tym wcześniej)
    taaaak, uwolnić Tybet i te sprawy
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  5. #5

    Domyślnie Re: Komunikat wyszukiwarki...

    Cytat Napisał ponury63
    Dzięki za informacje. Tyle że floodowanie powinno mieć związek z konkretnym użytkownikiem [nie wiem tylko, czy śledzonym po IP, czy też po loginie Forumowicza], a mi bardzo często wyskakuje ten komunikat jako pierwsza informacja, kiedy korzystam z wyszukiwarki po np. pół godzinie od ostatniego szukania czy nawet dłużej.
    To zabezpieczenie nie działa po loginie (na pewno - sprawdziłem ), a po danych z przeglądarki... A co do komunikatów - może po prostu to są różne komunikaty, nie dopisane w pliku językowym?
    Pozdrawiam,
    Krisker

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony