dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie czym zamaskować rurę wentylacyjną??

    Mam wielki problem i proszę o Wasze rady w rozwiązaniu go Otóż w kuchni fachowcy bardzo "pomysłowo" nad drzwiami wejściowymi umieścili rurę wentylacyjną, przekuwając się (z komina) przez korytarz do kuchni. Stwierdzili, że inaczej się nie da, a ja teraz mam problem, bo wygląda to fatalnie Rura będzie prowadzić do okapu, który będzie znajdował się w odległości ok 1 m od drzwi. Chciałabym czymś zamaskować, zasłonić, tą brzydką rurę nad drzwiami Ale brakuje mi pomysłów Poratujcie mnie proszę rozwiązaniami.

  2. #2

    Domyślnie

    Plytami regipsowymi poprostu to bym zaslonila.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  3. #3

    Domyślnie

    Ale w jaki sposób to zabudować płytami, żeby to w miarę ciekawie wyglądało?? A nie jak skrzynka nad drzwiami, służąca niewiadomo czemu Może macie jakieś fotki, które dają mi jakieś wyobrażenie?? Bo ja niczego nie znalazłam

  4. #4

    Domyślnie

    Zeby nie wygladalo jak skrzynka to chyba trzeba rowno z krawedziami, czyli czesciowo obnizyc tam sufit i pomalowac albo na kolor sufitu albo sciany, ciezko powiedziec tak bez zdjecia tej rury...
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  5. #5

    Domyślnie

    Możesz zróżnicować wysokości sufitu w kuchni np. zrobić z regipsów belkę lub obniżyć wysokość wdłuż ścian/y. Trudno konkretnie doradzić jak nie wiadomo dokładnie jaki ma być przebieg tej rury. Jak uda mi się znaleźć moment to zrobię fotki swojej sufitki.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za rady Teraz muszę poczytać jak się robi sufity podwieszane To moje pierwsze mieszkanko, także dopiero zbieram doświadczenia Monika czekam na fotki!!

  7. #7

    Domyślnie

    Po zastanowieniu sufit podwieszany jednak nie wchodzi w grę. Moja połówka stwierdziła że to nie wypali. No więc dalej szukam pomysłów i proszę o kolejne rady . Przy okazji mam pytanie: co to znaczy zrobić z regipsów belkę? jak to wygląda? Czy ktoś pomoże mi to zoobrazować Będę bardzo wdzięczna

  8. #8

    Domyślnie

    Niech mżonek nie marudzi
    U mnie się sprawdza, mimo że rurę puściałam raczej naookoło. Wyciąg działa bez problemów. Wygląda to tak:

    Rura biegnie w obniżeniu i do okapu wchodzi przez pudło z płyty meblowej.


    [img]...[/img]
    Rura biegnie też nad lodówką w ściance z łukiem:

    A tak jest w jadalni:

    [img]...[/img]
    To są właśnie moje "belki". W salonie biegną zwdłuż całego sufitu.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki Monika za te fotki Bardzo mi pomogłaś W końcu wiem o co chodzi i myślę, że w ten sposób uda nam się zamaskować tą szpecącą rurę. No i moja połówka powiedziała żę da się to zrobić i będzie to dosyć fajnie wyglądać. Ale belkę damy chyba tylko na 1 ścianę, tam gdzie będzie biegnąć ta rura Myślisz (myślicie), że tak będzie dobrze wyglądać, czy lepiej jak będzie ona biegła dookoła

  10. #10

    Domyślnie

    Cieszę się, że pomogłam Trudno mi jeszcze coś konkretnego doradzić, bo nie umiem sobie wyobrazić waszej kuchni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony