dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wpajak

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    4

    Domyślnie Utrata pozwolenia na budowę

    pod koniec 2001 roku otrzymałem pozwolenie na budowę, na podstawie którego wyciągnąłem poziom "zero". Oczywiście przysługiwała mi "duża ulga budowlana". Na początku tego roku decyzją Urzędu Wojewódzkiego cofnięto mi je z racji, że Urząd Gminy nie wypełnił wszystkich formalności przyznając mi pozwolenie. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał decyzję. Gmina wstrzymała wydawanie nowych pozwoleń na budowe do czasu wybudowania wodociągu (którego jeszcze nie ma) czyli raczej na nowe pozwolenie w tym roku można nie liczyć. W wyniku tego utraciłem "dużą ulgę budowlaną", muszę ponieść dodatkowe koszty (n czwarty projekt, adaptacja itp.) starając się o nowe pozwolenie, stracę także na różnicy stawki VAT, która od 2004 r. będzie raczej 22%. Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób zaskarżyć Gminę o odszkodowanie i co może być przedmiotem odszkodowania? Jak załatwia sie tego typu sprawy?
    Witek

  2. #2

    Domyślnie

    na mój gust wytacza się sprawę z powództwa cywilnego. Sami wyliczcie co straciliście i podajcie ich o odszkodowanie. Jesli uwazaja ze to za duzo niech sie bronia. Wina jest ewidentnie po stronie gminy, ale trzeba sobie zdawac sprawe, ze takie sprawy ciagna się latami.
    Przykra polska rzeczywistość

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony