dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 92 z 92
  1. #81

    Domyślnie

    Witajcie!
    Ja tez sie dołaczam do prosby skierowanej do Filo.
    Ciekawy jestem porownania Twoich doswiadczen zimowych z moimi.

    No to niech ktory odwazny zacznie nowy temat, bo rzeczywiscie na tym moze sie nasza pozytywna dyskusja zle kojarzyc.
    Dajcie tylko znac tu gdzie Was szukac.

    Krzysiek, pudlo dotyczylo tylko Twoich domyslow, ze to niby ja pracuje w marketingu Legalett/Praefa .
    A nauczycielom powodzi sie srednio. Ja nie narzekam. Stac nas bylo, by wziaz duzy kredyt na budowe domu, ktory pochlania co miesiac 1/3 naszych zarobkow
    Ale co tam - pieniadze rzecz nabyta. Kredyt sie splaci (za 25 lat) i o nim zapomni (bedac pewnie juz w innym swiecie), a na swoim juz sie mieszka

    Pozdrawiam wszystkich zyczac udanego tygodnia.
    Piotr

  2. #82

    Domyślnie

    Witajcie!
    Ja tez sie dołaczam do prosby skierowanej do Filo.
    Ciekawy jestem porownania Twoich doswiadczen zimowych z moimi.

    No to niech ktory odwazny zacznie nowy temat, bo rzeczywiscie na tym moze sie nasza pozytywna dyskusja zle kojarzyc.
    Dajcie tylko znac tu gdzie Was szukac.

    Krzysiek, pudlo dotyczylo tylko Twoich domyslow, ze to niby ja pracuje w marketingu Legalett/Praefa .
    A nauczycielom powodzi sie srednio. Ja nie narzekam. Stac nas bylo, by wziaz duzy kredyt na budowe domu, ktory pochlania co miesiac 1/3 naszych zarobkow
    Ale co tam - pieniadze rzecz nabyta. Kredyt sie splaci (za 25 lat) i o nim zapomni (bedac pewnie juz w innym swiecie), a na swoim juz sie mieszka

    Pozdrawiam wszystkich zyczac udanego tygodnia.
    Piotr

  3. #83

  4. #84

    Domyślnie

    jak widze, firma IED juz nie istnieje ( http://www.ied.pl )
    Pref-bud Mysłowice ( http://www.pref-dom.pl ) reklamuje się nawet w Gliwicach
    Czy ktos ma dom postawiony przez ta firme?

  5. #85

    Domyślnie

    Podciągnę ten temat aby wszyscy którzy korzystają z systemu legalett i Praefa mieli troszkę szerszy ogląd. Nie ukrywam że śledzę obie technologie z uwagą i to nie tylko na tym forum a wypowiedzi co niektórych ludzi w wątku głównym legalettu mi się bardzo nie podobały i trąciły kryptoreklamą
    "Sprawiedliwość polega na tym, że dobrze powinni mieć ludzie, którzy umieją pracować lub myśleć – natomiast ci, co są głupi i na dodatek lenie, mają mieć bardzo źle!!" JKM

  6. #86

    Domyślnie

    WMM,

    Z całym szacunkiem, na podstaiwe Twojej wypowiedzi, trudno sobie jakiś pogląd wyrobić.
    To że śledzisz obie technolgie to bardzo dobrze, to że podważasz wypowiedzi też dobrze. Byłoby idealnie, gdybyś konretne wypowiedzi skomentował i napisał używając jaknajajwięcej faktów dlaczego masz inne zdanie/doświadczenia.

  7. #87

    Domyślnie

    Dobrze, że akurat ty zabrałeś głos. Twoje odpowiedzi w tych tematach są wg mnie wyważone. Chciałbym dowiedzieć się, ale bez propagandy i zawłaszczania tematu, którą prowadzi tutaj jeden z forumowiczów o REALNE koszty ogrzewania tym systemem i kłopoty z tego wynikające, oraz problemy, które trzeba ominąć w fazie projektowania. Ocena systemu to ocena jego składowych. Mam kilka pytań może niewygodnych, ale istotnych.
    1. Jak masz docieplony dom, czyli grubość docieplenia na ścianach ?
    2. Jak został w końcu rozwiązany problem temperatury w łazienkach, bo z tego, co wiem to są tam spore problemy z utrzymaniem temperatury i czy w projekcie nie kazać w tych pomieszczeniach ułożyć gęściej kanały powietrzne?
    3. Co z izolacją przeciwwilgociową poziomą i pionową, robić czy nie, bo koszty na etapie projektu i wykonawstwa są jeszcze pomijalne, natomiast mogą być problemy użytkowe?
    4. Następne pytanie zahacza również punkt 3-ci. Od kiedy (zakres temeperatur na zewnątrz) należy uruchamiać system legalett, aby uniknąć zawilgocenia domu i konsekwencji z tym związanych, jeżeli nie posiadamy izolacji przeciwwilgociowych ?
    5. Większość z nas chce mieć kominek z różnych powodów, czy w końcu udało się go któremuś z użytkowników legalett skutecznie włączyć go w system ogrzewania, czy to tylko gadżet, za który legalett pobierać chce niemałe pieniądze.
    6. Jakie są realne koszty w sezonie grzewczym ? (wolałbym zbiorcze dane za zeszły rok)
    "Sprawiedliwość polega na tym, że dobrze powinni mieć ludzie, którzy umieją pracować lub myśleć – natomiast ci, co są głupi i na dodatek lenie, mają mieć bardzo źle!!" JKM

  8. #88

    Domyślnie

    Błąd

  9. #89

    Domyślnie

    błąd przy pisaniu...

  10. #90

    Domyślnie

    WMM,

    Przeczytaj prosze wątek użytkowników (o którym powyżej):
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=409315#409315

    O moim domu i realizacji (przynajmniej pod kątem strat i zysków ciepła) w wielkim skrócie piszę tu:
    http://www.szalega.com/dom/realizacja/realizacja.htm

    1. wścianach w sumie 30cm (12 wełna i 18 termex).
    2. Nie mam problemu - może dlatego, że temperatura w łazinkach jest tylko o 1-2 stopnie wyższa niż w pokojach. Tak było ustalone w projekcie i rury ułożyłem zgodnie z projektem. Jest wyraźnie cieplej w łazieknach i wyraźnie chłodniej we wiatrołapie (tak jak miało być).
    3. Izolacji żadnej specjalnej nie robiłem - wszystko zgodnie z projektem legalettu.
    4. Termostaty mam tak ustawione, że jak temeperatura w pokoju spadnie poniżej 20C i jest taryfa nocna (G12) to legalett się włącza - niezależnie jaka to pora roku. W zasadzie nie "włączam" jako tako płyty.
    Niezależnie od tego nie odczuwam żadnych oznak zawilgocenia domu. Ale śmiem twierdzić, że to raczej sprawa wentyalcji mecahnicznej z odzyskiem ciepła (odzysk wysusza powietrze w zimie)
    5. Kominek mam jeszcze nie podłączony do legalettu.
    6. Koszty patrz: http://www.szalega.com/dom/realizacja/realizacja.htm Ale tu uwaga. Bo na koszty całkowite składa się kilka ważnych elemetów (posadowienie domu względem stron świata, duże przeszklenia od południa, ciemna terakota w domu przy przeszkleniu, okna nieotwierane, wentylacja mechaniczna z odzykiem ciepła, izolacja 30cm poddasza nieużytkowego, temperatury w domu około 20C w zimie).
    Mam też GWC żwirowy ale na razie nie używam w zimie.

  11. #91

    Domyślnie

    Dziękuję
    Wątek o legalett przeczytałem już wcześniej dosyć uważnie dlatego miałem tyle wątpliwości. Co poniektórzy podawali że za 250 zł ogrzali dom do 22 stopni w styczniu ubiegłego roku, co wydawało mi się mało wiarygodne. To zestawienie wraz z tym że dom masz b. dobrze ocieplony jest akceptowalne. Wszystkich którzy będą korzystali z technologii legalett należy poinformować że dom musi być b. dobrze ocieplony, ocieplenie domu masz grubości którą się daje w technologii domu pasywnego.
    Działkę kupowałem z wiedzą o technologii domu pasywnego, wjazd od północy, taras i większość pokoi od południa, w projekcie ocieplenia mam 30 cm styropian, więc tutaj jest ok. W ramach podsypki mam 20 cm kermazytu i na tym dopiero zamierzam stawiaćl egalett (kazałem zrobić projekt na płytę fundamentową). Moje obawy o zawilgocenie = poziom wód gruntowych badany przez geologów w miejscu posadowienia domu 70 cm . (30 m od domu mam strumyk). Projekt wentylacji mechanicznej w trakcie uzgodnień.
    Jescze raz dziękuję za te tabelki one mnie przekonały. tanie to to nie jest ale przynajmniej bezobslugowe i to jest główna zaleta legalett.
    "Sprawiedliwość polega na tym, że dobrze powinni mieć ludzie, którzy umieją pracować lub myśleć – natomiast ci, co są głupi i na dodatek lenie, mają mieć bardzo źle!!" JKM

  12. #92

    Domyślnie

    Pasywny to on nie jest (chociaż w tę stronę idzie). Na przykład mam 3 okan od północy...
    Natomiast mogeś stwierdzić, że sądziedzi którzy mają gaz płacą o wiele więcej. Jede z sąsiadów ma pompę ciepła i płaci podobnie jak ja - ale ma metraż prawie dwa razy większy.
    Ja w sumie jestem bardzo zadowolony.

    A co do wilgoci to też robiłem badania geotechniczne i my wyszło, że na wiosnę mogę mieć wody gruntowe na poziomie 80cm.
    Zrobiłem więc tylko drenaż opaskowy i już. Fakt jest również taki, że teren jest szybko nasiąkliwy, więc te 80cm na wiosnę utrzymuje się niezależnie od ilości opadów czy topniejącego śniegu.

    Jeszcze jedno, przy tak dobrze ocieplonym domu rozpalenie kominka powoduje, że po godzine robi się baaardzo ciepło - i trzeba włączać wentylację na wyższe biegi...

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony