dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie BROTJE, COSMO - co to warte???

    Hej

    Deweloper proponuje mi instalowanie w segmencie pieca Brotje i grzejników COSMO, do niczego mnie nie zmusi, bo nie mam tego w umowie, ale mógłbym się skusić, by mieć wszystko zrobione za jednym razem, zastanawiam się tylko, czy warto, większość instalatorów polecała mi Viessmana...

    słyszał ktoś coś o Brotje???

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Te produkty oferuje tylko sieć hurtowni o nazwie Bimsplus. Grzejniki jak grzejniki a co do kotłów słyszałem że kiszka ale może się nie znam.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    my ostatnio na inwestycje braliśmy grzejniki cosmonowa od dystrybutora bims plus, grzejniki są o.K, kotły brotje będzie coś można powiedzieć za kilka lat, ale w porównaniu z podstawowymi viessmanami/vailantami nic im nie brakuje, ceny też zbliżone do konkurentów, nie jest to jakich chłam developerski, tylko normalna marka. Dystrybutor Bims Plus to bardzo sumienna firma, bardzo terminowa w dostawach, oby takich firm więcej
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4

    Domyślnie

    Brötje na nszym rynku nie jest za bardzo znane, ale Niemcy to znają i montują. Ostatnio jeden taki znajomy z zaprzyjaźninego nam kraju leżącego na zachód od ojczyzny, podniecał się własnie nowo załozonym kotłem Brötje. W Niemczech mają bardzo dobrze zoorganizowaną obsługę gwarancyjną. Sprawdź, czy aby jest tak w Polsce.
    Tu była reklama.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: BROTJE, COSMO - co to warte???

    Cytat Napisał Tytusdj
    Hej

    Deweloper proponuje mi instalowanie w segmencie pieca Brotje i grzejników COSMO, do niczego mnie nie zmusi, bo nie mam tego w umowie, ale mógłbym się skusić, by mieć wszystko zrobione za jednym razem, zastanawiam się tylko, czy warto, większość instalatorów polecała mi Viessmana...

    słyszał ktoś coś o Brotje???

    Pozdrawiam
    cosmo to wewnętrzna nazwa produktów w BIMS PLUS
    brotje to dosć fajna marka jakmasz mozliwość to każ zainstalowac sobie kocioł o symbolu BBS to ltakie same a może lepsze od vieśka
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  6. #6

    Domyślnie Re: BROTJE, COSMO - co to warte???

    Cytat Napisał rafslusarczyk
    cosmo to wewnętrzna nazwa produktów w BIMS PLUS
    brotje to dosć fajna marka jakmasz mozliwość to każ zainstalowac sobie kocioł o symbolu BBS to ltakie same a może lepsze od vieśka
    no możliwośc mam chyba dowolną, tylko pytanie, czy rzeczywiście warto...

    marka zdaje się mało w Polsce popularna jest, co oczywiście nei znaczy, że zła, wiele z marek u nas popularnych na "zachodzie" jest kompletnie nieznana...

    obawiam się tylko o serwis potem jak się okaże, że nikt już tych kotłów nie sprowadza, to nie zakup na 5 lat...

    kaloryfery widze są dość podstawowe, żadnych dekoracyjnych nie ma...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    No właśnie Brotje... Coraz więcej osób bardzo pochlebnie się o tej marce wyraża.. Może przez to, że mniej rozreklamowane w Polsce to może tańsze.. W każdym wypadku zastanawiam się nad "lodówką" bbs brotje...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kze
    No właśnie Brotje... Coraz więcej osób bardzo pochlebnie się o tej marce wyraża.. Może przez to, że mniej rozreklamowane w Polsce to może tańsze.. W każdym wypadku zastanawiam się nad "lodówką" bbs brotje...
    no o tym że tanie to bym chyba nie powiedział, raczej ceny na poziomie Viessmann'a dość dokładnie na tym samym poziomie...przynajmniej te "do zapłacenia"

    ja chyba jednak zdecyduję się na Boetje ale tylko dlatego by mieć całe ogrzewanie wykonane przez jedną firmę...

    na marginesie, dostałem następującą ofertę od dewelopera (cena w nawiasach to cena dla mnie, niby promocyjna, przed nią cena niby katalogowa)

    OPIS KOTŁA
    CENA KAT.
    (kocioł+komin) BRUTTO
    CENA ZAKUPU
    (kocioł+komin)

    1.
    Pakiet Gaz.Wisz. ENERGY 24TE +Podgrz. 120L.
    5205,51zł
    +1750,00 zł
    6000,21zł
    (4435,36+1564,85)


    2.
    Pakiet Gaz.Kond. WBS C +Podgrz.BS 120 L.
    10250,35 zł.
    +1750.00 zł.
    10168,34 zł.
    (8603,51+1564,85)


    3.
    Kocioł Gaz.Kond. BBK 22C +Podgrz.90 L.
    12612,03 zł.
    +1750.00 zł.
    11990,18zł.
    (10425,33+1564,85)

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytusdj
    Cytat Napisał kze
    No właśnie Brotje... Coraz więcej osób bardzo pochlebnie się o tej marce wyraża.. Może przez to, że mniej rozreklamowane w Polsce to może tańsze.. W każdym wypadku zastanawiam się nad "lodówką" bbs brotje...
    no o tym że tanie to bym chyba nie powiedział, raczej ceny na poziomie Viessmann'a dość dokładnie na tym samym poziomie...przynajmniej te "do zapłacenia"

    ja chyba jednak zdecyduję się na Boetje ale tylko dlatego by mieć całe ogrzewanie wykonane przez jedną firmę...

    na marginesie, dostałem następującą ofertę od dewelopera (cena w nawiasach to cena dla mnie, niby promocyjna, przed nią cena niby katalogowa)

    OPIS KOTŁA
    CENA KAT.
    (kocioł+komin) BRUTTO
    CENA ZAKUPU
    (kocioł+komin)

    1.
    Pakiet Gaz.Wisz. ENERGY 24TE +Podgrz. 120L.
    5205,51zł
    +1750,00 zł
    6000,21zł
    (4435,36+1564,85)


    2.
    Pakiet Gaz.Kond. WBS C +Podgrz.BS 120 L.
    10250,35 zł.
    +1750.00 zł.
    10168,34 zł.
    (8603,51+1564,85)


    3.
    Kocioł Gaz.Kond. BBK 22C +Podgrz.90 L.
    12612,03 zł.
    +1750.00 zł.
    11990,18zł.
    (10425,33+1564,85)
    pierwszy zestaw na Energy to dobry tani pakiet ale raczej skieruj uwagę na kondensaty - energy jest teraz w nowej wersji tak wiec... proś o nowy model\
    \
    kondensat tak jak wspomniałem wcześniej BBS z zasobnikiem 135L warstwowym nie wężownicowym bo i taki występuje to bardzo dobry produkt i naprawę podrównując go z viesmannem nie ustepuje a nawet przewyższa - nie we wszystkim ale w pewnych parametrach tak a szczególnie ceny
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafslusarczyk
    pierwszy zestaw na Energy to dobry tani pakiet ale raczej skieruj uwagę na kondensaty - energy jest teraz w nowej wersji tak wiec... proś o nowy model\
    \
    kondensat tak jak wspomniałem wcześniej BBS z zasobnikiem 135L warstwowym nie wężownicowym bo i taki występuje to bardzo dobry produkt i naprawę podrównując go z viesmannem nie ustepuje a nawet przewyższa - nie we wszystkim ale w pewnych parametrach tak a szczególnie ceny
    no ale BBS + 135L to pewnie sporo więcej kosztuje

    a czy BBK nie wystarczy? mam segment 140 m2 na trzech poziomach, piec będzie na poddaszu, podłogówka na parterze 40m2 i łazienkach w sumie jakieś 60 m2 na piętrze i poddaszu + 4 osoby

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    bbs jak i bbk to tzw lodówki

    bbs ma 135L - zaobnik
    bbk ma 90L
    bbk jest tańszy gdyż nie ma paru elementów co bbs
    do bbs mozna wszystko włoży do środka

    bbs ma wiekszą modulacje

    bbk koszt 2590E netto katalog
    bbs 2760E ( trzeba dokupic naczynia + jeszce parę dupereli )
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafslusarczyk
    bbs jak i bbk to tzw lodówki

    bbs ma 135L - zaobnik
    bbk ma 90L
    bbk jest tańszy gdyż nie ma paru elementów co bbs
    do bbs mozna wszystko włoży do środka

    bbs ma wiekszą modulacje

    bbk koszt 2590E netto katalog
    bbs 2760E ( trzeba dokupic naczynia + jeszce parę dupereli )
    a z punktu widzenia codziennego użytkowania, wygody itp co warto zrobić, dołożyć do BBS czy pozostać przy BBK i ewentualnie dołożyć do większego jak 90L zasobnika?

    jak to najlepiej w moim wypadku by wyglądało?

    A i może jeszcze, czy te zasobniki są generalnie firmowe? czy może dałoby się zaoszczędzić kupując polski? ma to sens? pytam, bo proponowano mi zmianę ze 120 na 160L za dopłatą 850zl i wydaje mi się to trochę dużo...

    a co do tych dupereli w BBS to czego tam brakuje i czy ma to BBK? czy też zawsze trzeba coś dokupić?

    dzięki za wszelkie porady!

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    hej hejj
    w lodówka nie ma możliwości dac obcego zasobnkia one są zintegrowane ) z kotłem

    mozesz tak zrobic z kotłem 1F w tym przypadku WGB lub WBS

    zobacz tez kocioł WBK z zintegrowanym zasobnikiem 60L z nierdzewki

    http://www.broetje.com.pl/[/img]
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafslusarczyk
    hej hejj
    w lodówka nie ma możliwości dac obcego zasobnkia one są zintegrowane ) z kotłem

    mozesz tak zrobic z kotłem 1F w tym przypadku WGB lub WBS

    zobacz tez kocioł WBK z zintegrowanym zasobnikiem 60L z nierdzewki
    no dobrze ale chyba zewnętrzny da się podłączyć? czy nie?

    zastanawiam się czy ta cena jaką mi podano przy BBK to de facto cena za piec z wbudowanym 90L zasobnikiem czy piec z zasobnikiem 90L+dodatkowy zasobnik 90L bo jak to drugie to chyba nie wygląda to najlepiej cenowo...sugerowano mi wszędzie co najmniej zasobniki 160L na taką powierzchnię i instalację ...

    a jak BBK ma się do Vitodensa 200? widziałem je z zasobnikami 120L za 9tys brutto

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    mylisz typoszeregi kotłw

    porównujesz np sedana z kombi
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafslusarczyk
    mylisz typoszeregi kotłw

    porównujesz np sedana z kombi
    z pewnością, czysta niewiedza

    ale widzę wiszący piec BBK i wydawało mi się, że to może być element zestawu modułowego, chyba, że tak nie jest

    mam, tyle, że stojący, zestaw modułowy Junkersa w garażu, kocioł z zasobnikiem i do tego dodatkowy zasobnik, tworzą nie lodówkę ale raczej dużą zamrażarkę

    ciągle nie odpowiedziałeś na moje pytanie, co w moim przypadku jest najlepsze, jeżeli BBK jest ograniczony technologicznie do 90L wbudowanego zasobnika to odpada z góry, chyba, że znowu coś mieszam...

    OK już sobie odpowiadam, w istocie tak jest, BBK działa taki jak jest, a BBS jest modułowy

    no dobrze, ale teraz zasadnicze pytanie, ile zapłacę za BBS + zasobik dający mi w sumie powiedzmy pojemność 160L? ze strony producenta wynika, że max to 135L

    no i podstawowe pytanie, czy cokolwiek z oferty dewelopera ma sens czy raczej nalegać na BBS... choć na to pytanie już odpowiedziałeś... no to w taim razie jakie mogą być koszty takiego zestawu? i czy 135L wystarczy?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    duzo by tu pisać

    każdy kocioł jest teoretycznie wiszący z tym że jeden jest zawieszony na ścianie:
    energy,WGB, WBS kotły jedno lub dwu funkcyjne
    WBK wiszący z zasobnikiem 60L
    a inne stoja na ziemi
    BBS ( składa sie z dwu elementw kotla i zasobnika- przychodża oddzielnie - ale nie można zastosować innego zasobnika)
    BBK także lodówka ale juz w jednej obudowie

    obce zasobniki możesz zastosowac do trzech pierwszych

    bbs jest lepszy od bbk tym iz kondensuje na cwu w 75% pracy na cwu

    specialny algorytm pracy kocioł jest ładowany nizsza temp zasilania tak by kondensował

    135L zasobnik warstwowy to przeliczenie na min200L zasobnika z wężownicą

    wodę z warstwówki masz juz do dyspozycji o odpowiednich parametrach po około 3-5 min - w węzownicowym po 15-20

    jeżeli zdecydowany jesteś na broetje to myslę że przy cenie całośći lepiej wziąść BBS-a

    BBK to jest to co wszystkie kotły typu lodówka prawie - vaillant eco compact i inne

    koszt bbs w katalogu
    kocioł z zasobnikiem warstwowym 135L 2760E
    zdalne sterowanie RGT 170E
    zestaw z przyłaczami (dużo elementów) 302E
    naczynie c.o do kotła 98E
    ewentualnie pompa cwu do kotła 183E
    komin wg wyliczeń
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafslusarczyk
    duzo by tu pisać

    każdy kocioł jest teoretycznie wiszący z tym że jeden jest zawieszony na ścianie:
    energy,WGB, WBS kotły jedno lub dwu funkcyjne
    WBK wiszący z zasobnikiem 60L
    a inne stoja na ziemi
    BBS ( składa sie z dwu elementw kotla i zasobnika- przychodża oddzielnie - ale nie można zastosować innego zasobnika)
    BBK także lodówka ale juz w jednej obudowie

    obce zasobniki możesz zastosowac do trzech pierwszych

    bbs jest lepszy od bbk tym iz kondensuje na cwu w 75% pracy na cwu

    specialny algorytm pracy kocioł jest ładowany nizsza temp zasilania tak by kondensował

    135L zasobnik warstwowy to przeliczenie na min200L zasobnika z wężownicą

    wodę z warstwówki masz juz do dyspozycji o odpowiednich parametrach po około 3-5 min - w węzownicowym po 15-20

    jeżeli zdecydowany jesteś na broetje to myslę że przy cenie całośći lepiej wziąść BBS-a

    BBK to jest to co wszystkie kotły typu lodówka prawie - vaillant eco compact i inne

    koszt bbs w katalogu
    kocioł z zasobnikiem warstwowym 135L 2760E
    zdalne sterowanie RGT 170E
    zestaw z przyłaczami (dużo elementów) 302E
    naczynie c.o do kotła 98E
    ewentualnie pompa cwu do kotła 183E
    komin wg wyliczeń
    wielkie dzięki! naprawdę, jak mogę gdzieś się wpisać z podziękowaniami to wal śmiało gdzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony