Cytat Napisał andrzej74
Czytając posty można odnieść takie wrażenie: wszystie dachy i wymienione przez Was dachówki są ładne i dobre, ale najpiękniejsze i najlepsze są te na własnym domku . Sam niedawno stałem przed dylematem jaki ma autor tego tematu. Początkowo byłem nastawiony na creatona kera-pfanne brąz glazura. Z całą pewnoscią jest to bardzo dobra dachówka taki mercedes wśród dachówek. Ale jak dostałem kosztorysy /robiłem w kilku hurtowniach/ to trochę zmieniłem zdanie. Mam skomplikowany dach czterospadowy o pow. ok. 300m, trzy lukarny. Po kilku rozmowach z różnymi dekarzami, wykonawcą i sprzedawcami pokryć dachówek zdecydowałem sie na zakup Rubina 13 kolor kasztan Ruppa /a de facto to już jest Brass/. Dachówka przyjechała z Niemiec, dekarz chwalił że kładzie się ją bardzo dobrze, nie miał zastrzeżen co do jej jakości, wykonania. Ma dobre zamki, jest twarda. Kolor bardzo zbliżony do creatona - który był wcześniej faworytem. Jedyna jej mała wada to że nie jest barwiona w masie. Ale i ważna dla mnie zaleta Rubin 13- 3,71 zł za dachówkę podstawową a Creaton ponad 5 zł za dachówę podstawową oraz bardzo drogie dodatki. Zaoszczędziłem na dachu około 8 tys. złotych- czy to dużo czy mało to już trudno powiedzieć, indywidualna sprawa. Dach mi oraz moim bliskim podoba się /ale to nie jest najważniejsze/, znajomym też - no ale oni to może mówią tak z grzeczności.
Słuszna decyzja. Mam Creatona, ale staram się być obiektywny i uważam, że nie warto przepłacać. Ja kupowałem Finesse Brąz za około 3,3 zł za sztukę brutto (rok temu). Przy obecnych cenach bym nie kupił.